Vysaďte túto rastlinu pod ovocné stromy a bude ich chrániť pred škodcami

zahrada sadenie strom

Vonku je čoraz teplejšie. Je to ideálny čas na to, aby sme sa zamysleli nad tým, aké rastliny nám tento rok vyrastú v záhrade. Stojí za to zvážiť viac než len kvetinové záhony. Môžeme vyplniť aj priestor pod ovocnými stromami.

Pod stromami zvyčajne tráva nerastie veľmi sviežo, pretože je tam nedostatok slnečného svetla. Do tohto priestoru však môžeme vybrať rastliny, ktoré nielen dobre vyzerajú, ale aj chránia stromy pred škodcami.

Prečo vyplniť priestor pod ovocnými stromami?

Ovocné stromy na rozdiel od ihličnatých stromov nesterilizujú pôdu pod svojou korunou. Preto sa oplatí priestor vyplniť. Predovšetkým sa tým zabráni vzniku nevzhľadnej buriny.

Výsadba kvetov pod stromami má tiež veľkú výhodu v tom, že priťahuje opeľovače. Levanduľa, ktorú milujú včely, môže pokojne rásť pod ovocnými stromami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na Slovensku po letnom počasí udrú búrky. Vieme, ktorý deň a kde

Okrem toho môžeme pod stromy vysadiť rastliny, ktoré budú účinne odháňať škodcov. Čo tu bude bez problémov rásť a zároveň chrániť ovocné stromy?

Rastliny na ochranu stromov

Pod ovocné stromy môžete zasadiť nielen kvety. Pod ich korunami sa bude dobre dariť niektorým bylinkám, ktoré tiež odoženie škodcov a zabránia nebezpečným chorobám.

V blízkosti ovocných stromov sa dobre darí cesnaku obyčajnému a okrasnému cesnaku s výnimočne krásnymi kvetenstvami. Cesnak zabraňuje hubovým chorobám, pretože bráni množeniu patogénov, a tým chráni stromy. Cesnak tiež odpudzuje krtkov a hrabošov.

V tejto oblasti sa výborne uplatní aj chren obyčajný. Chren obsahuje zložky, ktoré zabraňujú hnedej hnilobe. Pod stromy sa oplatí vysadiť aj nasturcie. Vôňa kvetov je účinným odstrašujúcim prostriedkom proti kôrovcovi bavlníkovému – mšici, ktorá ničí jablone a hrušky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak sadíte strom, toto musíte dať pod neho, inak vám prestane rásť

Vysaďte túto rastlinu pod ovocné stromy

Pod ovocné stromy sa bude ideálne hodiť obyčajná sladkolistá a rozprestierajúca sa sladká axilárna. Morská ruža obyčajná má výrazné žlté kvety a niekedy sa považuje za burinu. V skutočnosti má pozoruhodné vlastnosti a z našej záhrady vyženie kliešte.

Z vlčích bôbov si môžete pripraviť kašu a postrek, ktorý bude senzačne fungovať v našej zeleninovej záhrade. Vôňa aksamietnice zasa láka z pôdy háďatká, ktoré ničia záhrady.

Priestor pod ovocnými stromami by mal byť vhodne upravený. Takto môžeme našu záhradu obohatiť o skutočne zaujímavé a jedinečné rastliny. Čo sa nachádza pod vašimi stromami?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *