Utrite tým okná a okenné rámy. Po zime budú ako nové

okna

Počasie sa oteplilo a my si môžeme čoraz častejšie užívať slnečné lúče, a preto sú špinavé okná veľmi nápadné. Po zime môže byť umývanie okien výzvou. Ako sa môžete rýchlo vysporiadať s čistením okien?

Tekutiny na čistenie okien zakúpené v obchode si po chladnejších mesiacoch nie vždy poradia so špinou. Veľkou výzvou sú aj okenné rámy. Pozrite si náš jednoduchý, doma vyrobený čistiaci prostriedok na sklo. Dokáže robiť zázraky.

Ako si poradíte so špinavými oknami po zime?

Keď sa s príchodom jarných dní častejšie objavujú prvé slnečné lúče, začína nás trápiť špina na oknách. Okamžite myslíme na to, aby sme sa pustili do poriadneho čistenia. Skôr než však siahnete po handre a stierke, je potrebné si uvedomiť niekoľko dôležitých vecí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak sadíte strom, toto musíte dať pod neho, inak vám prestane rásť

Čistenie okenných rámov je vždy najlepšie riešiť ako prvé. V tomto ročnom období je dôležité aj naše oblečenie. Pri čistení okien, keď je vonku ešte chladno, nie je ťažké prechladnúť. Pri čistení by sme nemali zabúdať ani na starostlivosť o seba.

Na čistenie okien po zime potrebujeme poriadnu tekutinu, ktorá ľahko odstráni všetky nečistoty. Najlepší prípravok si môžeme urobiť sami doma. Všetky ingrediencie nájdete vo svojej kuchyni.

Domáca tekutina na čistenie okien

V obchodoch nie je núdza o prípravky na čistenie okien, ale mnohé z nich si so špinou po zime nemusia poradiť. Preto by ste mali vyskúšať jednoduchý domáci čistiaci prostriedok na okná. Je lacný a účinný.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pol pohára denne stačí. Po troch týždňoch budú vaše črevá ako nové

Na prípravu nášho čističa okien budete potrebovať pohár vody, 1 čajovú lyžičku soli a pohár octu. Všetky prísady zmiešajte a nalejte do fľaše s rozprašovačom. Týmto prípravkom ľahko vyčistíte okná a rámy. Túto zmes môžete použiť aj na iné škvrny.

Jednoduché riešenie na pripálené hrnce

Kombinácia octu a soli pomôže nielen pri čistení okien po zime. Tieto dve zložky sú skvelé na čistenie pripálených hrncov. Stačí skombinovať 1 polievkovú lyžicu soli a 4 polievkové lyžice octu.

Domáce čistiace prostriedky budú skvelou alternatívou ku komerčným čistiacim prostriedkom. Nielenže účinne pomôžu vyčistiť odolné škvrny, ale aj odľahčia náš domáci rozpočet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *