Zapichnite toto do stoniek a paradajky nebudete mať choré celé roky

paradajky

Vonku sa otepľuje. Pre záhradkárov je to signál, aby sa vážne zamysleli nad sadenicami paradajok. Keď už kríky vyrastú, je potrebné s nimi urobiť jednu vec, a to úplne zmeniť tohtoročnú úrodu.

Paradajky v záhrade sa stávajú obeťou rôznych chorôb. Ióny striebra ich pred nimi môžu ochrániť. Ako si jednoduchým spôsobom zabezpečíte bezpečnosť úrody?

Ako chrániť paradajky pred chorobami?

Paradajky vypestované vo vlastnej záhrade chutia úplne inak ako tie kúpené v obchode. Sme radi, že môžeme pestovať kríky a pochutnávať si na vlastnej zelenine, ale často sa musíme vysporiadať s chorobami, ktoré naše plodiny napádajú.

Okrem iného sú paradajky náchylné na chrastavitosť a plesne, ktoré sú postrachom záhradkárov. Našťastie existuje jednoduchý spôsob, ako chrániť sadenice pred týmito chorobami. Stačí im dodať ióny železa.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto ukladajte potraviny v chladničke, aby vám fungovala roky. Výrobcovia to taja

Záhradkári používajú na ochranu paradajok medený postrek, ale nie je to jediná metóda. Túto metódu môžeme použiť, keď sú sadenice už väčšie. Budete potrebovať iba 1,5 mm medený drôt.

Tento patent vyskúšal záhradkár, ktorý publikuje záhradkárske materiály na kanáli Bourgeois in the Countryside. MotoQba na YouTube. Odporúča ho všetkým, ktorí chcú krásne a zdravé paradajky počas celej sezóny. Jeho rastliny nikdy neochoreli.

Jednoduchý spôsob ochrany paradajok

Na ochranu paradajok pred chorobami môžeme použiť obyčajný medený drôt. Nemal by byť väčší ako 1,5 mm. Na začiatku z neho musíme odstrániť izoláciu. Potom ho narežeme na približne 3 cm kúsky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Viete, prečo sú tieto paradajky také hnedé? Slováci sa ich vzhľadu boja, ale nemali by sa

Konce drôtov naostríme. Drôty potom vložíme do stonky. Medené ióny budú paradajky pomaly prijímať. Takto naše sadenice nezastraší žiadna choroba. Prečo je toto riešenie lepšie ako postrek?

Paradajky sa nezľaknú žiadnych chorôb.

Medené drôtiky sa cez hrubšie stonky prebijú až k výstupu. Takto bude mať paradajka neustály prístup k iónom medi. Toto riešenie je oveľa lepšie ako postrek z niekoľkých dôvodov.

Po prvé, rastliny majú neustály prístup k iónom a sú neustále chránené. Ošetrenie stačí vykonať len raz, zatiaľ čo postrek by sa musel opakovať. Nezabudnite tento trik vyskúšať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *