Už roky varím čaj zo zlatice. Pozrite sa aké skvelé sú jeho účinky

zlaty dazd

Forsythia čaj je najlepšia metóda na budovanie imunity. Spoznajte úžasné vlastnosti tohto kríka a naučte sa pripravovať čaj, ktorý bude mať pozitívny vplyv na váš organizmus. Je to jednoduchšie, ako si myslíte.

Podceňovaný ker

Zlatica je ker, ktorý všetci podceňujú. Rastie v parkoch a záhradách. Keď kvitne, jej kvety majú krásnu žltú farbu. Práve z nich sa vyrába tento výnimočný čaj, ktorý posilní a zlepší fungovanie vášho tela .

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dávate si kávu s mliekom a cukrom? Pozrite sa, čo vám to robí s telom

O všetkých jeho vlastnostiach a výhodách sa dozviete ďalej v článku. Pitie tohto čaju má len výhody. Vyrába sa veľmi jednoducho. Recept nájdete neskôr.


zlaty dazd1

Vlastnosti zlatice

Kvety zlatice majú úžasné zdraviu prospešné vlastnosti. Pitie čaju z tejto rastliny má tieto účinky:

  • antialergické
  • protizápalový
  • antivírusové 
  • diastolický


Okrem toho chráni pred rakovinou a zabraňuje starnutiu organizmu. Výťažky z týchto kvetov navyše znižujú hladinu glukózy v krvi a majú upokojujúci účinok . 

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je možné sa predávkovať vodou? Odpoveď vás možno prekvapí

Recept na čaj

Na prípravu čaju z kvetov tohto kríka budete potrebovať 4 konáre s kvetmi. Nakrájajte ich na menšie kúsky a vložte do hrnca s vodou. Varte ich 5 minút.

Nakoniec čaj sceďte a máte hotovo. Pite ho v malých porciách počas dňa. Po niekoľkých dňoch badať jeho protikŕčové a upokojujúce účinky. Po dlhšom čase si vybudujete imunitu organizmu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *