Už vyliezajú a ničia vám úrodu. Rýchlo zakročte týmto spôsobom

roztoce

Usilovne ste pracovali, ale plodiny vo vašej záhrade nechcú rásť a na trávniku sa navyše objavili vyschnuté žlté škvrny? Pravdepodobne vám prekážajú larvy chrústa. Ako sa ich zbavíte raz a navždy?

Klíniatka sú mimoriadne nenásytní škodcovia, ktorí nepohrdnú prakticky ničím v záhrade. Živia sa koreňmi zeleniny aj trávnikov, čím účinne ničia úrodu a trávniky. Okrem toho môžu byť mimoriadne vytrvalým protivníkom. Čo sa dá urobiť, aby sa z nich nestal problém?

Ako účinne bojovať proti roztočom? Začnite postrekom v domácnosti

Roztoče sú pomerne malé, až 6 cm dlhé, hrubé larvy s bielou alebo bledožltou farbou a oranžovými hlavičkami. Ich vyhubenie môže byť tiež veľmi problematické. Ak sa ich chcete zbaviť, môžete použiť trus vyrobený z morských ruží, hoci majte na pamäti, že ide o pomerne časovo náročný proces.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zo šupky tohto ovocia urobíte dokonalé hnojivo pre vaše rastliny v záhrade

Nazbierajte z rastliny kilogram čerstvých listov alebo si kúpte sušené, rozrežte ich, potom ich zalejte 10 litrami vody a nechajte pôsobiť približne 2 – 3 týždne, kým tekutina nezíska číru farbu. Dôležité je miešať ju každý deň. Keď je pripravená, nalejte ju do fľaše a postriekajte miesto, kde pozorujete škodcov. Bude pôsobiť nielen na roztoče pavúkov, ale aj na vošky, húsenice motýľov a mnohé, mnohé ďalšie.

Čo žerie klíčky? Záhrada sa nezaobíde bez vtákov a táto rastlina

Vtáky sú prirodzeným nepriateľom roztočov pavúkov, preto ich pozvite do svojej záhrady. Umiestnite do nej hniezdne búdky a kŕmidlo. Ak si to môžete dovoliť, oplatí sa kúpiť aj sliepky, ktoré ich dokonca radi konzumujú. Roztočmi pavúkov sa živia aj krtkovia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Škrupiny zalejte octom. Rieši to veľký problém záhradkárov

A pokiaľ ide o ochranu vašej zeleninovej záhrady, hoci majú červy nezriadený apetít, existujú rastliny, ktoré im nechutia, preto sa ich oplatí vysadiť. Horčica, cibuľa a pohánka by preto nemali chýbať.

Čo nemajú rady škodcovia? Na jar sa chopte lopaty

Keďže klíčky ľahko prežijú zimu v pôde, je dobré pred začiatkom sezóny pôdu poriadne prekopať. Nielenže pôdu oveľa lepšie nakypríte, ale hneď zistíte, či nemáte nejakých nepozvaných hostí, a v prípade potreby vykonáte potrebné opatrenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *