Už žiadna nespavosť v horúcom počasí! Vyskúšajte tento trik a budete spať ako bábätko

spanok 1

Horúce počasie nás neovplyvňuje len počas dňa. Keď je horúco, je ťažké dosiahnuť pokojný spánok. Pomôcť vám môže trik, ako v noci ochladiť telo. Genialne navrhuje, ako ho použiť, aby ste sa v horúcom počasí dobre vyspali.

Hoci sú noci v lete najkratšie, počas horúčav sa môžu pretiahnuť na neurčito. To všetko preto, že keď je horúco, väčšina z nás má problémy so spánkom. Môžete to napraviť jednoduchým patentom. Stačí, ak si poriadne ľahnete!

Ako teplo ovplyvňuje kvalitu spánku?

Myslím, že nikto nepochybuje o tom, že v letných horúčavách je ťažšie dobre sa vyspať. Každý to môže pocítiť. Keď je horúco, máme problém zaspať. Počas noci sa tiež častejšie budíme. To všetko znamená, že sa neregenerujeme tak účinne ako zvyčajne.

V dôsledku toho sme ráno menej oddýchnutí. To sa môže okrem iného prejaviť problémami so sústredením a poklesom nálady. Po niekoľkých horúcich nociach za sebou pocítime aj fyzické dôsledky vyčerpania, napríklad bolesti hlavy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Piť vodu ráno na lačno má úžasné účinky. Musíte však vedieť toto pravidlo

Ako spať, aby ste sa počas horúčav dostatočne vyspali?

Ukazuje sa, že pre kvalitu nočného odpočinku je dôležitá správna poloha na spanie. Tvrdí to James Leinhardt, zakladateľ spoločnosti vyrábajúcej matrace a vankúše, na portáli TikTok. Podľa jeho videa by ste si mali ľahnúť tak, aby bola v kontakte s matracom čo najmenšia plocha vášho tela.

Vďaka tomu sa telo ľahšie ochladí. To znamená, že najlepšie je ležať na boku (najmä na ľavom boku, pretože ležanie na pravom boku môže spôsobiť pálenie záhy). Táto poloha zabraňuje kontaktu najteplejších častí nášho tela, t. j. spodnej časti chrbta a čela, s matracom.

@levitex Best way to sleep in a heatwave 🥵 #heatwave #sleep #hotsleeper ♬ original sound – Levitex

Čo vám ešte pomôže prežiť horúce noci?

Samotné ležanie na boku nemusí stačiť na prežitie horúcej noci. Skôr ako si ľahnete, skúste si vychladiť spálňu na 18 až 20 stupňov Celzia. Môžete spať pri otvorenom okne, použiť ventilátor alebo klimatizáciu. Vyberte si tiež vzdušné pyžamo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jete veľa sladkého či sacharidov? Telo vám takto pohrozí, aby ste prestali

Najlepšie sa osvedčia látky, ktoré dobre prepúšťajú vzduch. Je dobré mať pri posteli pohár vody pre prípad, že sa zobudíte a budete smädní. Môžete tiež použiť trik používaný v Japonsku. Vyberte matrac z postele a položte ho na podlahu. Teplo stúpa nahor, takže podlaha je najchladnejším miestom v celom dome.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *