Úžasná domáca maska na suché vlasy v lete. Len 15 minút a budú hydratované

model 1844729 1920

Leto prináša so sebou mnoho problémov s vlasmi, a medzi nimi suché a zamotané pramene patria k tým najúpornejším. Správna starostlivosť a domáce masky na vlasy môžu pomôcť predchádzať týmto letným problémom a zabezpečiť hladké, lesklé a zdravé vlasy. Píše o tom Gazeta

Ako hydratovať suché vlasy?

V lete veľa z nás zápasí so suchými vlasmi. Všetci vieme, že hydratácia je riešením tohto problému, ale väčšina z nás nevie, ako presne hydratovať svoje suché vlasy. Jedným z najlepších a ľahko dostupných riešení sú domáce masky vyrobené z prírodných ingrediencií, ktoré sú obohatené o dôležité živiny, ktoré vyplnia medzery v ich štruktúre a udržia ich zdravé.

Jednou z neobvyklých, ale účinných kombinácií je maska z majonézy a jahôd. Táto maska je určená na suché a poškodené vlasy a pomáha im prekonať nepríjemné účinky tepla a potu, ktoré sú v lete bežné. Jahody sú skvelou voľbou pre naše vlasy, najmä v lete, pretože obsahujú antioxidanty, ktoré chránia bunkové membrány pokožky hlavy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Poznáte túto super zeleninu? Pre mladistvý vek a srdce je to zázrak

Majonéza zase obsahuje veľa oleja a vajec, čo posilňuje vlasy a dodáva im lesk. Účinky by mali byť viditeľné už po niekoľkých použitiach.

Postup: Jahody sa rozdrvia a dôkladne zmiešajú s majonézou. Hotovú masku naneste na vlhké vlasy a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom ju opláchnite čistou vodou.

Ďalšou možnosťou sú domáce vlasové kúpele, ktoré poskytujú hĺbkovú starostlivosť a zanechávajú vlasy lesklé a hydratované. Jedna z takýchto kúpeľov je maska z jogurtu, medu a vajec. Táto maska poskytuje vlasom potrebnú výživu a zanecháva ich zdravé a lesklé. Med, ako prírodný zvlhčovadlo, pomáha udržiavať vlhkosť vlasov, čo vedie k zdravým a lesklým prameňom. Jogurt má hydratačné vlastnosti a je bohatý na kyselinu mliečnu, ktorá slúži ako prírodný exfoliant. Vajcia posilňujú vlasové folikuly a zabraňujú nadmernému vypadávaniu vlasov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto s vami urobí jeden strúčik cesnaku, ak ho budete jesť denne

Postup: V mise zmiešajte jedno vajce, med a jogurt a dôkladne premiešajte, aby ste dosiahli hladkú zmes. Následne naneste masku na celú dĺžku vlasov a nechajte ju pôsobiť 20 minút. Potom opláchnite vlasy jemným šampónom.

S využitím týchto jednoduchých a prirodzených domácich masiek na vlasy môžete vychutnať leto so zdravými a lesklými vlasmi, a zároveň predísť mnohým letným problémom spojeným s vlasmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *