V sobotu večer sa na slovenskom nebi objavila takáto nádherná polárna žiara

Víkend na východnom Slovensku priniesol nádhernú príležitosť pre pozorovateľov nebeských javov, keď sa na oblohe objavila zriedkavá polárna žiara (foto: imetero.sk/ Ján Gajdoš – Belá nad Cirochou)

Toto pôsobivé prírodné divadlo sa obvykle pozoruje v severnejších oblastiach sveta, no tentoraz si ho mohli vychutnať aj obyvatelia Slovenska.

Informácie o tomto nečakanom jave priniesol portál iMeteo.sk a jedným z šťastlivcov, ktorí mali možnosť zachytiť túto krásu, bol astrofotograf Ján Gajdoš z Belej nad Cirochou v okrese Snina.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si ľahko hnojivo z cibuľových šupiek a vaše uhorkové sadenice ožijú

Gajdoš uviedol: „Polárna žiara bola zachytená okolo 21:37 a postupne slabla. Bohužiaľ, upozornenie na jej možný výskyt som si všimol až neskoro.“

No Ján Gajdoš nebol jediným, kto mal tú česť sledovať toto ohromujúce nebeské divadlo nad východným Slovenskom.

Podľa iMeteo.sk sa polárna žiara objavila aj v obci Stanča v okrese Trebišov, čo ukázalo, že príroda vie prekvapiť aj na našom vlastnom nebi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci ich v obchode obchádzajú. Čistia črevá a podporujú mozog

Polárna žiara je prírodný jav, ktorý často fascinuje svojou nádhernou paletou farieb a geometrickými vzormi, a mnohí ľudia sa môžu iba tešiť, že mali možnosť byť svedkami tohto zázraku prírody na východnom Slovensku.

uviBG6fM7DMgTF3bchDUU4sEvB1g4ATg3ttGu9iZIa7AIihOPrxulMTonnsaAH8dmJugM3kHdl3DDq75Z8

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *