Väčšina Američanov je proti ďalšiemu financovaniu Ukrajiny zo strany USA

pexels karolina grabowska 4386395

Podľa prieskumu, ktorý v piatok zverejnila americká tlačová agentúra, viac ako polovica občanov USA nesúhlasí s tým, aby Kongres schválil ďalšie finančné prostriedky na podporu Ukrajiny v jej konflikte s Ruskom.

Celkovo 55 % Američanov je proti tomu, aby Kongres schválil ďalšie finančné prostriedky pre Ukrajinu, zatiaľ čo 45 % si myslí, že by takéto financovanie schváliť mal, vyplýva z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra SSRS.

Päťdesiatjeden percent respondentov tvrdí, že Washington urobil dosť pre pomoc Kyjevu, ale 48 % s tým nesúhlasí. Toto druhé číslo je o 14 percentuálnych bodov nižšie v porovnaní so 62 % tých, ktorí si myslia, že USA by mali robiť viac, podľa prieskumu uskutočneného v prvých dňoch agresívnej ruskej invázie na Ukrajine.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmutované šváby sa premnožili v obľúbenej destinácii Slovákov

Na konkrétnu otázku o druhoch pomoci, ktoré by USA mohli ponúknuť Kyjevu, odpovedalo len 17 % respondentov, že by podporili vyslanie amerických vojakov na bojisko, a 43 % respondentov uprednostňuje poskytnutie zbraní. Takmer dve tretiny (63 %) uviedli, že USA by mohli poskytnúť spravodajské informácie a približne polovica (53 %) uprednostňuje vojenský výcvik.

Prieskum ukázal stranícke rozdelenie medzi Američanmi, pričom 71 % republikánov je proti tomu, aby Kongres schválil dodatočné financovanie. Zároveň 62 % demokratov podporuje dodatočné financovanie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Prieskum tiež ukázal, že len 43 % Američanov schvaľuje spôsob, akým americký prezident Joe Biden rieši vzťahy s Ruskom, zatiaľ čo 56 % s tým nesúhlasí.

Prieskum sa uskutočnil od 1. do 31. júla v celej krajine medzi 1 279 dospelými osobami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *