Väčšina Slovákov používa mikrovlnku zle. To naozaj si nevieme poriadne ohriať jedlo?

pexels mike bird 211761

Dnes si väčšina ľudí nevie predstaviť svoju domácnosť bez mikrovlnnej rúry. Mikrovlnná rúra sa však často používa nesprávne alebo sa nevyužíva naplno, čo môže byť škoda.

Čítate návod na použitie?

Hlavným úskalím používania domácich spotrebičov je nečítanie návodu. Okrem toho, že neznalosťou poškodíme spotrebič alebo skrátime jeho životnosť, často nevyužívame mnohé jeho funkcie. A to je škoda, pretože keď sme za vec zaplatili, mali by sme ju chcieť používať čo najviac.

Na čo si dať pozor pri mikrovlnnej rúre?

Keď si prečítate návod na použitie vašej novej mikrovlnnej rúry, okrem správneho zapojenia je potrebné dbať na niekoľko vecí.

  • Aký kuchynský riad je vhodný pre mikrovlnnú rúru.
  • Ako správne umývať a udržiavať mikrovlnnú rúru.
  • Aké programy ponúka a ako ich správne používať.
  • Pozor na rozmrazovanie
  • Určite ste už zažili, že ste nechali rozmraziť mäso v mikrovlnnej rúre a po niekoľkých minútach ste ho vytiahli v stave, keď boli niektoré časti uvarené. Biele uvarené škvrny, ktoré sa na mäse objavia, zvyčajne kazia chuť mäsa a môže sa stať, že mäso je vo vnútri úplne zmrznuté.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať potraviny, ktoré milujú. Dátum sa blíži

Tomuto problému sa dá predísť dvoma spôsobmi. Po prvé, vždy vyberte správny program na rozmrazovanie mäsa a vyberte správnu hmotnosť alebo typ mäsa, aby rúra mohla správne fungovať. Po druhé, mäso je potrebné sledovať a v prípade potreby otáčať.

Mäso otáčajte, jedlo premiešajte

Vo všeobecnosti je dobré mikrovlnnú rúru počas používania občas zastaviť, otvoriť ju a skontrolovať jedlo vo vnútri. A keď už ste pri tom, môžete ohrievané jedlo napríklad premiešať, aby sa teplo rovnomerne rozložilo. Niekedy sa stane, že kým na jednom mieste sa jedlo už varí, na inom je úplne studené.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zlaté pravidla kosenia trávniku, aby ste ho mali ako miliardári pred vilami

Nezabudnite mikrovlnnú rúru pravidelne umývať

Vo vnútri mikrovlnnej rúry často zostávajú zvyšky jedla, niekedy jedlo zasyčí a na strope alebo stenách zostane mastnota alebo kúsky jedla. V ideálnom prípade by ste mali mikrovlnnú rúru po každom použití utrieť vlhkou handričkou a potom ju nechať pootvorenú. Aspoň raz týždenne by ste ju mali umyť bežným čistiacim prostriedkom alebo čistiacim prostriedkom pre domácnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *