Urobte tento trik s alobalom a ušetríte každý mesiac za kúrenie

alobal 2

Počas jesennej a zimnej sezóny sa mnohí z nás snažia ušetriť peniaze za vykurovanie. Niet divu, keďže ceny energií neustále rastú. Navrhujeme spôsoby, ako udržať teplo vo vašej domácnosti.

Ukazuje sa, že značné množstvo tepla uniká cez medzery alebo zle nainštalované okná. V dôsledku toho má zapnutie radiátorov malý účinok a namiesto vyššej teploty sa zvyšuje hodnota na účte. Preto sa oplatí už teraz podniknúť potrebné kroky na účinnú ochranu vášho domu pred príchodom chladu alebo mrazu.

Ako udržujete teplo vo svojom dome?

Táto úloha nie je vôbec zložitá a nevyžaduje si veľa peňazí ani strateného času. Každý chce zostať v teple bez toho, aby musel minúť veľa peňazí alebo chodiť v niekoľkých svetroch naraz. Na dosiahnutie tohto cieľa nám stačí to, čo už doma máme.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak toto neurobíte s radiátormi, nečudujte sa na konci roka nedoplatkom

Určite každý má doma koberec, ale neuvedomuje si, ako veľmi dokáže zatepliť miestnosť. Pri tepelnej izolácii funguje rovnako dobre ako sklenené vlákno. Zaujímavé je, že je 10-krát lepší ako samotná podlaha. V ideálnom prípade by ním mali byť pokryté všetky podlahy, čo však nie je úplne možné. Treba mať na pamäti hygienické hľadisko, pretože koberce sa veľmi ťažko udržiavajú v čistote. Je lepšie umiestniť ich tam, kde trávime najviac času.

Vďaka tomu budú naše nohy v teple a znížia sa emisie.
Chrániť treba aj radiátory, najmä tie na vonkajších stenách. Stačí siahnuť po hliníkovej fólii a rozvinúť ju za radiátor. To bude mať za následok nasmerovanie tepla do miestnosti a nie na stenu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Špina po posypovej soli vám zmizne z topánok. Stačia tieto dve prísady

Ako môžete svoj domov urobiť teplejším?

  • Okná sú najčastejším vinníkom chladu v domácnosti. Ak to chcete zmeniť, prelepte ich bublinkovou fóliou, ktorá zníži tepelné straty o 20 až 50 %. Najlepšie je použiť tú s väčšími bublinami, pretože prepúšťa viac svetla.
  • Obalenie potrubia je jednoduchý, ale mimoriadne účinný patent na udržanie tepla. Na tento účel možno použiť obaly na potrubie, tepelnú pásku alebo termopásku. Určite sa nezlomia a nestratia teplo.
  • Spodná časť dverí má často medzeru, cez ktorú môže fúkať vzduch. Túto oblasť sa oplatí chrániť dverným tesnením. Ide o triviálnu pomôcku na inštaláciu, ktorú možno individuálne upraviť tak, aby vyhovovala akejkoľvek veľkosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *