Vajíčka obaľte alobalom. Neuveriteľné, aký to má efekt

pisanki 307d611b63

Veľkonočné sviatky sa blížia. Jednou z tradícií, ktorá je dobre známa a obľúbená najmä u detí, je maľovanie veľkonočných vajíčok. Ako získať netradičné vajíčka jednoduchým spôsobom?

Existuje mnoho zaujímavých spôsobov farbenia vaječných škrupín. Jednou z nich môže byť farbenie vajec pomocou cibuľových škrupín. Pozrite sa, ako netradičným spôsobom dodať veľkonočným vajíčkam jedinečný vzhľad.

Netradičné spôsoby farbenia veľkonočných vajíčok

Možností zdobenia veľkonočných vajíčok je skutočne dosť. Jedným z tradičných spôsobov je použiť na farbenie šupky z červenej repy alebo cibule. Niekedy používame aj plastové nálepky, ktoré sa dajú kúpiť v obchode.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Koľkokrát a čo môžeme smažiť už na použitom oleji? Šetrite peniaze

Mnohé z tradičných spôsobov zdobenia vajíčok nás už nudia. Existuje však jeden zaujímavý spôsob, ako vajíčka zafarbiť naozaj netradične. Budete na to potrebovať potravinárske farbivo.

Na farbenie vajíčok budete potrebovať aj vatu a hliníkovú fóliu. Vzory najlepšie vyniknú na svetlých vajíčkach, preto je najlepšie vybrať si takéto vajíčka na tohtoročné veľkonočné vajíčka.

Ako vyfarbiť vajíčka?

Na výrobu veľkonočných vajíčok budete potrebovať surové vajcia. Do misiek si pripravte rôzne potravinárske farbivá. Vyložte si kúsok vaty, ktorou o chvíľu vajíčko obalíme. Teraz si môžeme pripraviť vzory.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto sa začne diať s vašim telom, keď budete jesť na raňajky vajcia

Natrite vatu rôznymi farbami potravinárskeho farbiva a potom do nej zabaľte vajíčko. Ďalším krokom je zabalenie celej veci do hliníkovej fólie. Pripravené vajíčka teraz vložíme do vody.

pisanki 2c6283d19a

Netradičné veľkonočné vajíčka za pár minút

Predtým pripravené vajíčka v hliníkovej fólii sa vložia do hrnca s vodou a uvaria sa natvrdo. Po uvarení ich scedíme a ochladíme pod prúdom studenej vody. Teraz môžeme prejsť k odstráneniu fólie.

Po odstránení fólie a vaty uvidíte úžasné farebné vzory. Takéto veľkonočné vajíčka vám bude každý závidieť. Vajíčka budú vyzerať, akoby boli pokryté farebným mramorom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *