Obrovská fabrika bude na Slovensku. Stovky nových miest, toto sa ide vyrábať

fabrika

V oblasti hornej Nitry, kde sa nedávno ukončila ťažba uhlia, má vzniknúť nová éra priemyselnej výroby. Známa kórejská spoločnosť Mobis totiž oznámila svoj plán otvoriť v Novákoch novú výrobnú halu.

Tá bude zameraná na produkciu elektropohonov pre automobily, čím sa región stane súčasťou rýchlo rastúceho odvetvia elektromobility.

Tento krok je v súlade so zásadami Európskej únie v oblasti elektromobility, ktoré zdôrazňujú prechod na nulové emisie ako logický smer rozvoja.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak sadíte strom, toto musíte dať pod neho, inak vám prestane rásť

Spoločnosť Mobis, ktorá je dodávateľom pre automobilové značky ako Hyundai Motor a KIA Motors, plánuje do nového závodu investovať 180 miliónov eur. Vďaka tejto investícii by mala vzniknúť stovka nových pracovných miest, pričom v prvej fáze sa plánuje zamestnať 291 ľudí.

Stavba výrobnej haly by mala odštartovať už v júli tohto roka s cieľom spustiť prevádzku v decembri.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uteráky budú mäkké a nadýchané, dokonca ani v kúpeľoch také nie sú. Namiesto prášku používam niečo lepšie

Podľa portálu hnonline.sk je celý projekt naplánovaný v expresnom režime, čo naznačuje rýchly rozvoj a dynamiku daného projektu.

Okrem bezprostredného prínosu v podobe vytvorenia nových pracovných miest prináša projekt Mobis aj potenciál ďalšieho rozširovania, ktoré by mohlo v budúcnosti zdvojnásobiť počet pracovných príležitostí v regióne.

Tento vývoj je veľkým prísľubom pre oblasť hornej Nitry, ktorá sa po ukončení ťažby uhlia snaží nájsť novú identitu a smer rozvoja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *