Vajíčko uvaríme a dáme do pohára na zaváranie. Kiežby som tento trik poznal skôr

vajce

Vajíčka sú chutným nápadom na výživné raňajky. Pripravujem ich často a tento trik urobil niečo oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Vezmite uvarené vajíčko, vložte ho do pohára s vodou a uvidíte, čo sa stane (foto: plenum.sk)

Jedzte vajcia pre chuť a zdravie

Vajíčka jeme na raňajky, pridávame ich do rôznych jedál a pripravujeme z nich šaláty. Radi jeme vajíčka na mäkko, ale máme radi aj vajíčka na tvrdo. Vajíčka nám okrem chuti dodajú energiu, vitamíny A, E, D, K, B12 a množstvo minerálov. Vajcia sú tiež bohaté na omega-3 a omega-6 nenasýtené mastné kyseliny. 

Keď sa však rozhodneme jesť varené vajíčka, musíme niečo urobiť. Pred konzumáciou vajíčka ho musíme ošúpať. Veľa ľudí to robí nerád, pretože to trvá nejaký čas, čo väčšinou ráno nestačí. Istý trik nám však môže život v kuchyni uľahčiť. Použil som ho a teraz ho odporúčam každému. 

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zapáchajú nakladané uhorky a majú horkú chuť? Všetko kvôli bežnej chybe


vajcia

Uvarte si vajíčko a dajte ho do pohára s vodou, kuchynský trik

Trik, ktorý odporúčam, je veľmi jednoduchý a účinný . Musíte uvariť vajíčko a pripraviť pohár vody. Mala by siahať do ¼ výšky nádoby. Teraz pridajte uvarené vajce, zatvorte nádobu a dôkladne pretrepte. 

Táto akcia rozbije škrupinu vajíčka. Potom nádobu odskrutkujte, vylejte vodu a vyberte vajíčko. Peeling prebehne hladko. Bude to trvať len chvíľku a vajíčko vám už nebude páliť prsty. Na odstránenie škrupiny vajíčka stačí dva pohyby.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pred výsadbou paradajok to hoďte do jamiek. Úroda bude veľmi bohatá

Trik, ktorý vám pomôže v kuchyni

Vďaka tomuto veľmi jednoduchému triku ušetríte nielen čas, ale nepopálite si prsty. Voda v dóze vajíčko ochladí a potrasenie uľahčí odstránenie škrupiny. Celý proces pôjde rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Teraz je to jediný spôsob, ako ošúpem vajíčka.

Tento trik sa oplatí využiť pri príprave raňajok, ale aj vtedy, keď potrebujete olúpať pár vajíčok na šalát . Vezmite nádobu, nalejte vodu a pridajte vajíčko. Po chvíli ich rýchlo a jednoducho ošúpete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *