Vec za pár drobných a myši budú z vášho domu utekať ako o život

mys

Myši v domácnosti nie sú nič príjemné. Prinášajú nielen škody, ale aj strach. Hoci sú malé a roztomilé, nedá sa poprieť, že ich skutočnou povahou je byť nepríjemným škodcom. Tu je návod, ako sa ich môžete zbaviť humánnym a jednoduchým spôsobom.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa s nimi stretnete v pivnici alebo v podkroví. Cudzie im však nie sú ani domáce špajze, kde hľadajú potravu najmä počas jesenného a zimného obdobia. Pasce alebo jedy môžu byť pre domáce zvieratá a deti nebezpečné. Vyskúšajte tento trik na domáce myši.

Spôsob, ako dostať myši do domu

Keď sa ochladí, hľadajú miesto, kde by sa mohli ukryť a mať potravu. Naše pivnice a podkrovia sú na to ideálne. Dostanú sa do nich cez praskliny a štrbiny. Spočiatku je ťažké ich spozorovať. Ich prítomnosť si všimnete podľa škôd, ktoré po sebe zanechávajú, t. j. trusu, poškodeného nábytku a káblov. Na boj proti nim sa najčastejšie používajú jedy a špeciálne pasce.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Našli ste si kúsok pásky cez zámok na dverách? Okamžite konajte

Tie nie sú dobrým riešením, ak máte doma iné domáce zvieratá a deti. Tie môžu jed nevedomky zjesť a potom je už len krôčik od tragédie. Myši z domu odstránite pomocou špecifických vôní, ktoré neznášajú. Ide o domáci a maximálne neinvazívny spôsob, ako vyhnať nezvaných nájomníkov.

Ako sa zbavíte myší?

Ak máte doma myši, dozviete sa o prírodných metódach ich kontroly. Neznášajú vôňu cesnaku. Ak máte podozrenie alebo si všimnete ich prítomnosť, najlepšie je rozsypať strúčiky v potenciálnych obydliach hlodavcov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte tieto dve veci a myši sa už u vás doma neukážu

Jeho intenzívna a pomerne výrazná vôňa ich prinúti v panike utiecť a je nepravdepodobné, že sa vrátia. Tým sa však zoznam nenávidených pachov nekončí. Účinný bude aj klinčekový olej, ktorý kúpite takmer v každej lekárni alebo drogérii za pár eur. Nepotrebujete ho veľké množstvo, aby správne splnil svoju úlohu. Stačí rozliať doslova pár kvapiek v miestach kŕmenia myší, aby ste ich účinne odplašili.

V byte alebo v pivnici môžete rozmiestniť aj vetvičky harmančeka, levandule a mäty, ale nezabudnite ich každých pár dní vymeniť. Ak je však hlodavcov už priveľa, bez privolania odborníkov problém, žiaľ, nevyriešite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *