Dajte na noc nože do citrónovej vody a ráno uvidíte výsledok

noze

Ako odstrániť hrdzu z noža? Nepotrebujete žiadne výrobky z obchodu. Produkty, ktoré máme všetci doma, budú fungovať rovnako dobre. S nimi môžete na problém rýchlo zabudnúť a tešiť sa z čistých, lesklých nástrojov bez stôp hrdze.

Každý má doma kuchynské nože, ktoré zvyčajne vydržia roky. Niet divu – kvalitné nástroje tohto typu nie sú lacné. Niekedy sa aj napriek starostlivej starostlivosti, správnemu čisteniu a pravidelnému ostreniu môže na povrchu objaviť hrdza.

Našťastie sa jej môžete zbaviť doma a bez toho, aby ste museli nože vymeniť za nové. Čo by ste mali urobiť? Odporúčame.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je posledný termín na sadenie týchto rastlín a byliniek. Nezabudnite na to

Ako odstrániť hrdzu z noža? Nepotrebujete špeciálne prípravky

Hrdzavými nožmi by ste nemali krájať potraviny, ale nemusíte ich odpisovať. Namiesto toho si pripravte zmes domácich ingrediencií, ktoré vám pomôžu pri ich záchrane. Čo to je? V tomto prípade bude fungovať príprava zmesi vody a citrónovej šťavy.

Obe tekutiny zmiešajte v pomere 1:1 a nalejte ich napríklad do veľkého pohára. Do roztoku namočte nože a počkajte približne 10 minút. Potom ich vyberte, umyte čistou vodou a utrite do sucha. Hotovo!

Ako môžem chrániť svoj nôž pred hrdzou? Vďaka tomu vydrží oveľa dlhšie

Pri starostlivosti o nože sa oplatí nájsť aj jednoduchý spôsob, ktorý pomôže správne sa o ne starať. Hovoríme o ochrane proti vode. Hoci môžete použiť výrobky z obchodu, oplatí sa použiť aj domáce, úplne prírodné metódy. Čo môžete urobiť? Ukazuje sa, že dobrým impregnačným prostriedkom je obyčajný kuchynský olej, ktorý má doma prakticky každý.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po dažďoch nakŕmte uhorky takýmto hnojivom. Stačí vám len zmiešať toto

Nenápadný výrobok ochráni pred tvorbou hrdze. Okrem toho môžete do zemiakov z času na čas zapichnúť aj nože. Kyselina šťaveľová pomáha odstraňovať hrdzu. Podobný účinok bude mať aj kyselina sulfónová v cibuli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *