Veľké varovanie z Moskvy: Skúste nás poraziť na Ukrajine a nastane súdny deň!

0000 Putin medvedev 2 780x470 1

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev dnes varoval Severoatlantickú alianciu, že porážka Ruska na Ukrajine by mohla vyvolať jadrovú vojnu.

Podľa agentúry Reuters toto vyhlásenie odráža rozsah obáv Moskvy zo zvýšených dodávok zbraní zo Západu na Ukrajinu.

„Porážka jadrovej mocnosti v konvenčnej vojne môže vyvolať jadrovú vojnu,“ uviedol Medvedev, spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý teraz pôsobí ako podpredseda vplyvnej Bezpečnostnej rady, na Telegrame.

„Jadrové mocnosti nikdy neprehrali veľké konflikty, od ktorých závisel ich osud,“ dodal bývalý prezident z rokov 2008 až 2012, ktorého vyjadrenia na sociálnych sieťach boli v posledných mesiacoch často ostro protizápadné.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto sú tento rok najdrahšie mestá na svete. Boli ste tam?

Lídri NATO a ďalších spojencov Ukrajiny, ktorí sa majú v piatok stretnúť na leteckej základni Ramstein v Nemecku, aby rokovali o ďalšej vojenskej podpore pre Ukrajinu, by podľa neho mali zvážiť riziká svojho konania.

Rusko a Spojené štáty sú zďaleka najväčšími jadrovými mocnosťami, ktoré vlastnia približne 90 % jadrových hlavíc na svete. Konečné rozhodnutie o použití jadrových zbraní je v rukách prezidenta Putina.

Na dnešnú otázku, či Medvedevove vyjadrenia znamenajú, že Rusko eskaluje krízu na novú úroveň, hovorca Kremľa Dmitrij Peskov odpovedal: „Určite nie.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V Nemecku vykopali poklad Slovanov. Je neuveriteľné, aké veci tam našli

Medvedevove vyjadrenia sú podľa neho plne v súlade s ruskou jadrovou doktrínou, ktorá umožňuje jadrový úder v reakcii na „agresiu proti Ruskej federácii konvenčnými zbraňami, keď je ohrozená samotná existencia štátu“.

Putin opisuje „špeciálnu vojenskú operáciu“ Ruska na Ukrajine ako existenčný boj s agresívnym a arogantným Západom a v minulosti povedal, že Rusko použije všetky dostupné prostriedky na obranu seba a svojho ľudu pred akýmkoľvek agresorom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *