Zelenský sa totálne vysmial Putinovi: Žiješ ešte vôbec? Kde si Putin?

zelensky

Nie je jasné, kto presne teraz rozhoduje v Kremli a či je ruský prezident Vladimir Putin vôbec nažive, povedal vo štvrtok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Svoje pochybnosti o ruskom vedení vyjadril počas ranného videohovoru s účastníkmi „ukrajinských raňajok“ na okraj Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose, informuje ruskojazyčná BBC.

„Nechápem, s kým a o čom sa mám rozprávať. Ani neviem, či je (Putin) ešte nažive. Neviem, kto rozhoduje o akej skupine ľudí. Keď hovoríme o ‚mierových rozhovoroch‘, vôbec nerozumiem, s kým by som ich mal viesť,“ povedal Zelenskyj. V tejto súvislosti poukázal na Putinove nedávne televízne vystúpenia, ktoré podľa odborníkov ukazujú ruského lídra na falošnom pozadí.

Takzvaná technika farebného kľúčovania umožňuje natáčať objekty alebo osoby v popredí a neskôr k nim pridať samostatne natočené pozadie. BBC pripomína, že takto podľa odborníkov vzniklo napríklad video Putinovho novoročného prejavu, na ktorom za prezidentom stojí skupina ruských vojakov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmutované šváby sa premnožili v obľúbenej destinácii Slovákov

Putin sa naposledy objavil v televízii v stredu, keď navštívil Petrohrad. V západoruskom meste, ktoré si pripomína prelomenie nacistického obkľúčenia počas druhej svetovej vojny, ruská televízia ukázala, ako kladie vence a kvety k pamätníkom, stretáva sa s robotníkmi v hutníckom závode a ubezpečuje, že ruské víťazstvo na Ukrajine je nevyhnutné.

Ruské jednotky vtrhli na Ukrajinu na Putinov príkaz 24. februára minulého roka. Boje na ukrajinskom území trvajú už takmer 11 mesiacov, zatiaľ čo mierové rokovania stroskotali vlani na jar a odvtedy sa ich nepodarilo obnoviť. Moskva aj Kyjev tvrdia, že druhá strana si kladie neprijateľné podmienky.

Zelenskyj vo štvrtok tiež obvinil Putina, že svojou inváziou na Ukrajinu ešte viac zhoršil vzťahy medzi Ukrajincami a Rusmi. Do histórie sa zapíše ako ten, kto túto priepasť ešte zväčšil, povedal ukrajinský prezident.

Šéf Európskej rady Michel mieri do Kyjeva na rokovania so Zelenským

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Šéf Európskej rady Charles Michel povedal, že je na ceste do Kyjeva. S prezidentom Volodymyrom Zelenským chce diskutovať o opatreniach na posilnenie Ukrajiny. Rusko zaútočilo na Ukrajinu takmer pred 11 mesiacmi, 24. februára minulého roka. Západné krajiny poskytujú Kyjevu humanitárnu, finančnú a vojenskú pomoc.

„Rozhovory so Zelenským sa budú týkať ‚konkrétnych opatrení (…), aby (Ukrajina) bola silnejšia a mocnejšia‘,“ povedal Michel vo videoposolstve, ktoré bolo pravdepodobne natočené v železničnom vagóne.

Ukrajinci odrazili útoky ruskej armády pri niekoľkých dedinách

Ukrajinská armáda odrazila útoky ruských síl pri obci Bilohorivka v Luhanskej oblasti a viac ako desiatich ďalších obciach v Doneckej oblasti. Rusi tiež podnikli 25 leteckých útokov a viac ako 85 útokov raketometmi, uviedol ukrajinský generálny štáb v rannom prehľade situácie na bojisku. Hrozba leteckých a raketových útokov na civilné ciele je na Ukrajine naďalej vysoká.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *