Vezmite štipku soli a posypte ňou pomaranč. Problém, ktorý má každý doma, zmizne

pomaranc

Ručné umývanie riadu je časovo náročná úloha, ktorá málokoho baví. O to viac, keď je drez plný šálok alebo misiek s nevzhľadnými škvrnami od čaju alebo kávy. Ako si s nimi môžete poradiť pomocou domácich metód?

Škvrny od nápojov, ktoré zostávajú na šálkach, môžu byť naozaj nepríjemné. Platí to o to viac, že sa málokedy odstránia, keď ich pretriete špongiou a prostriedkom na umývanie riadu. Ako sa ich môžete rýchlo a jednoducho zbaviť bez toho, aby ste museli míňať peniaze na ďalšie čistiace prostriedky? Použite tieto triky pre domácnosť a nebudete ľutovať.

Šikovný trik na otravné škvrny na pohároch. Všetko, čo potrebujete, je výrobok za pár centov

Jednoduchým a lacným spôsobom, ako sa zbaviť škvŕn od čaju z hrnčekov, je použitie kyseliny citrónovej, ktorú môžete kúpiť už za pár centov. Samotný trik si nevyžaduje žiadne namáčanie ani drhnutie. Čo to zahŕňa? Nasypte čajovú lyžičku prípravku na špongiu a dôkladne utrite vnútro šálky a škvrny budú v okamihu preč. V prípade najjednoduchšej verzie stačí pridať do čaju plátok alebo kvapku citrónovej šťavy. Nielenže získa na chuti, ale nezanechá ani povlak. Len nezabudnite nepoužívať kyselinu citrónovú na porcelán.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Podľa tejto veci zistíte, či kupujete chutné pomaranče

Ako odstránite škvrny od čaju? Pomáha obľúbené ovocie

Ďalším triviálne jednoduchým spôsobom, ako bleskovo odstrániť škvrny od čaju alebo kávy zo šálok, je použiť kúsok pomarančovej kôry. Stačí, ak ju z vnútornej strany posypete obyčajnou kuchynskou soľou a potom začnete čistiť zafarbený povrch. Nevzhľadné škvrny zmiznú v priebehu niekoľkých sekúnd. Je to osvedčená, ale zároveň lacná a ekologická metóda, ktorú sa oplatí poznať.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chyba pri pestovaní uhoriek a paradajok. Mnohí ju v tejto sezóne urobili

Čo na zvyšky čaju v termoske? Siahnite po výrobkoch z kuchyne

Ako si poradiť s usadeninami nápoja v termoske? Podľa toho, čo nájdete v kuchynskej skrinke, môžete siahnuť po sóde bikarbóne alebo prášku do pečiva. Nasypte 1 čajovú lyžičku výrobku do termosky, zalejte ju vriacou vodou a odložte na hodinu. Po uplynutí času zmes vylejte a vnútro jemne umyte špongiou a prostriedkom na umývanie riadu a nakoniec opláchnite pod tečúcou vodou. Termoska bude dokonale čistá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *