Vláda rozhodla! Ukrajine darujeme stíhačky a to nie je všetko. Toto je celý zoznam techniky, ktorú dáme Zelenskému

heger 1

Dočasná vláda Slovenskej republiky, ktorú vedie dočasný premiér Eduard Heger dnes rozhodla, či naše stíhačky Mig-29 poputujú na Ukrajinu.

Vláda rozhodla, že slovenské stíhačky odovzdáme Ukrajine. Rozhodlo sa o tom dnes na rokovaní vlády.

O schválení vládni predstavitelia informovali už aj prezidentku Zuzanu Čaputovú.

„Tieto migy poskytujeme Ukrajine na to, aby ochránila svojich civilistov pred množstvom bômb, ktoré dopadajú na ich príbytky a domy, pre ktoré ľudia na Ukrajine zomierajú. Tak ako systém S300, ktorý sme poskytli, zachránil tisícky životov. Tak isto aj tieto migy budú zachraňovať tisícky životov,“ vysvetlil Heger.

Čo všetko Slovensko Ukrajine daruje?

Slovensko oficiálne daruje Ukrajine desať kusov stíhačiek MiG-29 s motormi, tri kusy bez motorov, avšak s príslušnými pohonnými hmotami a mazivami, náhradnými dielmi, pozemným prevádzkovým vybavením, skladom náhradných dielov aj kontrolno-meracou technikou. Ukrajina od nás dostane aj:

  • 2 kusy odpaľovacích zariadení KUB, s príslušnými náhradnými dielmi a skladom náhradných dielov
  • 1 kus radarovej stanice KUB
  • 52 kusov protilietadlových rakiet 3M9ME
  • 148 kusov protilietadlových rakiet 3M9M3E

Ako náhradu za trinásť stíhačiek MiG-29 a ďalšiu vojenskú techniku má Slovensko dostať aj finančnú náhradu, ktorá dosiahne celkovú hodnotu vyše 900 miliónov dolárov (takmer 850 miliónov eur)

Proti tomuto kroku ostro vystúpili poslanci ĽSNS zo strany Mariana Kotlebu

„DAROVANIE MIGOV UKRAJINE JE PROTIÚSTAVNÉ! KAŽDÝ ČLEN VLÁDY, KTORÝ ZA TO ZAHLASUJE SPÁCHA ÚMYSELNE TRESTNÝ ČIN!

Ústavní právnici v tom majú jasno. Darovať slovenské Migy Ukrajine by bolo v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky. V súčasnosti na to nemá právomoc ani parlament, a už vôbec nie vláda v demisii!

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Je potrebné umyť šupku banánu pred konzumáciou ovocia? Táto odpoveď vás šokuje

To znamená, že ak členovia vlády SR zahlasujú za túto zradu, ktorá po mnohých stránkach ohrozuje bezpečnosť Slovenskej republiky a zaťahuje nás ešte viac do vojny s Ruskom, dopustia sa jednoznačne trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa podľa § 326 Trestného zákona! Každý z nich totiž musí poznať tieto ústavno-právne analýzy a ak aj napriek tomu za to zdvihne ruku, úmyselne prekročí svoju právomoc a nebude sa tak môcť vyhovárať, že o protiprávnosti tohto skutku nevedel.

V tom prípade na všetkých týchto zradcov a zapredancov, ktorí slúžia cudzím protislovenským záujmom, okamžite podávam trestné oznámenie.“ napísal poslanec Rastislav Schlosár od Kotlebovcov.

Môžeme čakať agresívnejšie vyjadrenia zo strany Ruska? V ruskej TV hovoria otvorene o tom, že Slovensko sa takýmito krokmi zaťahuje do vojny

Ruský moderátor Vladimir Solovjov vo svojej relácií Večer s Vladimirom Solovjovym vyhlásil, že legitímnymi vojenskými cieľmi Ruska sa teraz stalo osem krajín. Medzi tieto krajiny však zaradil aj Slovensko, upozornil na to poslanec Anton Geraschenko na Twitteri. Je to tak už niekoľkýkrát kedy Slovensko čelilo podobným vyhrážkam zo strany ruskej televízie, píšu HS.sk

„Niekoľko krajín oznámilo, že dodajú tanky Ukrajine. Podľa môjho názoru to znamená, že nám tieto krajiny vyhlásili vojnu. Týchto osem krajín sú pre nás legitímne vojenské ciele. Nie je dôvod sa obávať, je na čase zaútočiť,“ vyzval Solovjov v televízii.

Poliaci, Nemci, Slováci a ďalšie krajiny musia pochopiť, že „toto nie je sranda” a že vojna sa môže priamo dotknúť aj ich, zaznelo tiež v diskusií s jeho hosťom.  „Jediný spôsob, ako sa dostať z možnosti trvalej vojny, ktorá nám bola vnútená, je zvýšiť tlak, a to použitím ťažších zbraní,“ dodal jeho hosť.

„Myslím si, že Poliaci, Nemci, Slováci a ďalší, ktorí sa rozhodli pre túto koalíciu, to pochopia až vtedy, keď dôjde k úderu tesne vedľa nich. A bude sa ich to priamo týkať. Nebudú sa na to vyhovárať možnosťou, že niekoho niekam nasadia, nebudú na to doplácať takýmto spôsobom, budú musieť zaplatiť niečím podstatnejším,“ zhrnul v debate. Doplňme, že sme Ukrajine zatiaľ tanky nedodali, nie je to ale vylúčené.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Poznáte túto odrodu cibule, ktorá rastie až do výšky 70cm? Správny záhradkár by mal

Nebolo to prvýkrát, kedy Slovensko čelilo podobným vyhrážkam a opäť v spomínanej relácií. Začiatkom mesiaca sme vás informovali o tom ako sa počas diskusie politik Vadim Gigin Slovensku pre jeho podporu Ukrajiny de facto vyhrážal raketovými útokmi.

„Slovensko sa zmenilo na prvotriednu, v ničom nezaostávajúcu opraváreň techniky, zaisťujúcu presun a tak ďalej, všetkého potrebného na Ukrajinu. Obnovili staré, opustené vojenské fabriky, mimochodom veľmi starostlivo a kreatívne… A to je kreatívna vojnová kampaň, ak nechcete veľa noviniek, stačí vybaviť sovietske drony svojim mozgom, t. j. elektronikou a fungujú celkom dobre. A tak treba vnímať Poliakov a Slovákov, a možno nielen ich,“ hovorí diskutujúci.

„Logika vojny je taká, že nezávisle na tom, čo si tu povieme, vojna príde na ich územie. Či už to budú raketové útoky, sabotážne skupiny, alebo niečo iné..,“ dodáva diskutujúci s tým, že podľa jeho názoru sme vyzbrojovaním Ukrajiny vytvorili jednotný priemyselno-vojenský komplex a de facto sa zapojili do vojny. „Je len otázkou času, kedy k nim príde horúca fáza,“ upozornil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *