Vodiči pozor! Vieme, kde na Slovensku budú nové radary na meranie rýchlosti

istockphoto 1139444369 612x612 1

Ministerstvo vnútra SR plánuje výrazne rozšíriť použitie technológií na monitorovanie cestnej premávky a zvýšiť bezpečnosť na slovenských cestách. Podľa informácií portálu MY Orava má polícia v pláne do roku 2026 nakúpiť až 279 policajných radarov.

Prvých sedem z nich bude umiestnených na severe krajiny a ich umiestnenie už bolo odhalené. Konkrétne sa bude nachádzať v Dolnom Kubíne, Krivej, Tvrdošíne, Babíne, Ťapešove, Námestove a Rabči. Stacionárne radary sú určené na monitorovanie porušení pravidelnej cestnej premávky, čo momentálne polícia vykonáva ručne. Nové kamerové systémy by mali pomôcť k automatizácii celého procesu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nemci pred odchodom na dovolenku dávajú mincu do mrazničky. Zachraňuje ich to

Cieľom policajných radarov bude zamerať sa najmä na prekračovanie maximálnej povolenej rýchlosti, ktorá je druhou najčastejšou príčinou ťažkých dopravných nehôd na Slovensku. V niektorých oblastiach sa však zamerajú aj na dodržiavanie pokynov dopravných značiek či svetelnej signalizácie.

Nové radary budú umiestnené na viacerých úsekoch cestnej siete. Na ceste I/70 v Dolnom Kubíne za mostom ponad Oravu budú sledovať dodržiavanie pokynov dopravných značiek. Na ceste I/59 v Krivej pri kostole a vo vjazde do Tvrdošína budú meranie rýchlosti. Na ceste I/78 pri vjazde do Babína a v Ťapešove budú opäť sledovať dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti. Na ceste I/78 v Námestove pred areálom Punch bude sledovať pokyny semaforu a na ceste I/78 v Rabči bude opäť meranie rýchlosti.

  • cesta I/70 v Dolnom Kubíne za mostom ponad Oravu (dodržiavanie pokynov dopravných značiek),
  • cesta I/59 v Krivej pri kostole (meranie rýchlosti),
  • cesta I/59 vo vjazde do Tvrdošína (meranie rýchlosti),
  • cesta I/78 pri vjazde do Babína (meranie rýchlosti),
  • cesta I/78 v Ťapešove (meranie rýchlosti),
  • cesta I/78 v Námestove pred areálom Punch (sledovanie pokynov semaforu),
  • cesta I/78 v Rabči (meranie rýchlosti).
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na európsky kontinent sa ženie veľká hrozba. Slovensko sa tomu nevyhne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *