Vysaďte toto vedľa čučoriedok a budete mať najväčšiu úrodu, akú ste kedy mali

cucoriedky sadenie

Čučoriedky sa často vyskytujú v našich záhradách, pretože majú zdravé a chutné plody. Ich pestovanie nie je zložité a hravo ho zvládnu aj začiatočníci. V spoločnosti týchto štyroch rastlín bude rásť ešte lepšie.

Čučoriedka sa nazýva aj vysokánska. Jej plody sú malé tmavomodré bobule, ktoré sú zvyčajne sladké, šťavnaté a veľmi chutné.

Obsahujú vitamín C a pektín, preto sú pre náš organizmus také cenné. Niet divu, že mnohí z nás sa rozhodnú vysadiť si túto rastlinu v záhrade alebo na pozemku. Ak chcete, aby hojne rástla, dodržujte jednu radu.

Čo má čučoriedka rada? Toto je najlepší čas na hnojenie

Čučoriedky majú rady kyslú, priepustnú a vlhkú pôdu s vysokým obsahom humusu. Najlepšie rastie na slnečných miestach. Potrebuje pravidelnú zálievku, najmä počas horúčav. Vyhnite sa namáčaniu listov a zalievajte tak, aby sa voda dostala priamo ku koreňom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyhoďte tieto rastliny zo záhrady, ak nechcete mať kliešte

Môžete použiť dažďovú vodu, ktorá nie je vápenatá a rozpúšťa kyslé plyny. Bude ideálna na zalievanie rastlín, ktoré majú rady kyslú pôdu. Čučoriedky by sa mali hnojiť dvakrát za sezónu. Prvýkrát koncom apríla/začiatkom mája a druhýkrát po nasadení plodov. Vyberte si živiny bohaté na dusík, fosfor, draslík a horčík.

Čo zasadiť vedľa čučoriedok? Vyhnite sa dvom rastlinám

Dobré hnojivo nestačí. Čučoriedky môžu byť stimulované k rastu spoločnosťou iných rastlín. To, aké kríky vedľa nich zasadíte, má veľký význam. Buď čučoriedkam pomôžu, alebo im budú prekážať. Dobrými susedmi sú pre ňu reďkovky, šťaveľ, brusnice, kôpor, bazalka, petržlen a tymián.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na Slovensku po letnom počasí udrú búrky. Vieme, ktorý deň a kde

Majú podobné potreby. Nikdy nevysádzajte vedľa čučoriedky jabloň alebo orech, pretože bude zle rásť. Taktiež ju nevysádzajte vedľa vysokých stromov, pretože by ju odrezali od slnečného svetla, ktoré tak veľmi potrebuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *