Vysypte toto a slimáky vo vašej záhrade nemajú šancu

ako sa zbavit slimakov mravcov

Slimáky v záhrade môžu spôsobiť prvé škody, aj keď je vonku teplota nižšia ako 2 stupne Celzia. Sú to skutočne nebezpeční škodcovia. Ako sa ich môžeme zbaviť?

Nevykorenené slimáky môžu poškodiť naše plodiny už skoro na jar. Väčšina slimákov vychádza večer a hneď ráno. Existuje jeden najlepší spôsob, ako pred nimi ochrániť svoje rastliny.

Slimáky a ulitníky trápia slovenské záhrady

Slimáky a ulitníky sú v záhradách nepríjemnou záležitosťou. Bohužiaľ, nie je ľahké sa ich zbaviť. V krátkom čase dokážu zničiť sadenice. Požerú všetky nadzemné časti rastlín a dokážu úplne spustošiť záhony.

Pomarančovníky sú mimoriadne nenásytné. Nesmieme zabúdať ani na to, že sú hermafroditi a každý jedinec môže v našej záhrade naklásť stovky vajíčok. Preto je boj proti slimákom taký náročný a nie vždy hneď úspešný.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Trávnik koste len v tomto čase, inak mu veľmi ubližujete a nebude dobre vyzerať

Existuje mnoho metód boja proti slimákom, ale len jedna z nich prináša skutočné výsledky. Čo môžete urobiť, aby ste zachránili svoje záhony pred slimákmi? Do záhrady musíme chodiť hneď ráno a večer.

Ako sa zbaviť slimákov?

Proti nahým slimákom môžeme použiť mechanickú zábranu a okraje záhonu posypať čadičovou múčkou. Tým slizniakom sťažíme pohyb. Nie vždy to však stačí.

V skutočnosti je najlepším spôsobom, ako sa zbaviť škodcov, ich zber. Najlepšie je večer a hneď ráno skontrolovať, či sa v záhonoch nehlučia škodcovia. Je to jediný spôsob, ako problém natrvalo odstrániť. Oplatí sa tiež pripraviť pascu na slimáky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po tejto živine sa paradajky rozrastú ako šialené. Potrebnú ingredienciu máte v kuchyni

Pasca na slimáky

Jednoduchá pasca na slimáky odláka slimáky od záhonu a uľahčí nám zber. Môžeme si ho jednoducho vyrobiť pomocou piva. Stačí naliať trochu nápoja do nádoby a postaviť ju v blízkosti záhonov.

Intenzívna vôňa nápoja priláka slimáky z celej záhrady. Slimáky sa budú zhromažďovať v nádobe a my ich môžeme ľahko vyniesť zo záhrady. Nezabudnite tento jednoduchý trik vyskúšať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *