Vytlačte citrón, pridajte ocot a soľ. Vyrobíte si domáceho pomocníka

sol citron

Niektoré čistiace prostriedky nie je ťažké nahradiť domácimi zmesami. Medzi ne však často patrí prostriedok na umývanie riadu. Čo urobíte, keď dôjde a vy potrebujete umyť riad? Situáciu okamžite zachráni niekoľko bežných ingrediencií, ktoré určite máte doma.

Zablúdili ste pri zostavovaní nákupného zoznamu a zabudli ste kúpiť prostriedok na umývanie riadu? Nič nie je stratené. Aj počas sviatkov alebo v neobchodnú nedeľu môžete mať po ruke iné prísady, ktoré si v kombinácii dokonale poradia so špinavými taniermi a hrncami.

Čo môžete použiť namiesto prostriedku na umývanie riadu? Alternatíva je rovnako účinná, navyše je prírodná a ekologická.

Čo môžete použiť na umývanie riadu, keď nemáte k dispozícii prostriedok na umývanie riadu? Pomôcť vám môžu tri obľúbené výrobky

Ukazuje sa, že výbornou náhradou za prostriedok na umývanie riadu je vhodné použitie soli, citróna a liehového octu. Pomocou nich si môžete pripraviť prírodnú alternatívu klasickej tekutiny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hubku na riad hoďte do prania s oblečením. Efekt je úžasný

Ak ste teda fanúšikom ekologických riešení alebo vám jednoducho došiel váš obľúbený prostriedok na umývanie riadu, vyrobte si vlastný prostriedok na umývanie riadu. Do hrnca nalejte vytlačenú šťavu z veľkého citróna.

Pridajte 3/4 šálky vody, 100 g jemnej soli a 50 ml octu. Zmes priveďte do varu a niekoľko minút udržiavajte na ohni. Keď vychladne, prelejte tekutinu do fľaše. Jednoducho ju naneste na špongiu a potom umyte riad ako zvyčajne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil trik. Stačí toto a pleseň nemá šancu na paradajky

Čím umývať riad, keď nie je k dispozícii tekutina? Problém nevyrieši len citrón, soľ a ocot

Ak nemáte ingrediencie potrebné na výrobu domáceho prostriedku na umývanie riadu, vyskúšajte inú prírodnú metódu. Za komunizmu bola mimoriadne obľúbená, pretože skvele odstraňuje aj mastné škvrny z riadu a hrncov.

Všetko, čo potrebujete, je miska, ktorá by mala byť naplnená horúcou vodou. Prisypte do nej hrsť múky a lyžicu soli, potom všetko spolu premiešajte a počkajte, kým vychladne. Keď je zmes teplá, ale nie horúca, namočte do nej riad, umyte a opláchnite pod tečúcou vodou. Múka dokonale absorbuje mastnotu a nečistoty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *