Vyžehlite si prádlo priamo v práčke a nemusíte mať ani sušičku. Dokáže to každý

pracka

Žehlenie bielizne je časovo náročné, a ak nemáte sušičku, mali by ste hľadať najrôznejšie tipy a triky, ktoré vám žehlenie uľahčia. Možno vás prekvapí, že rýchle a jednoduché žehlenie začína už pri praní. Ukážeme vám, ako prať, aby bolo žehlenie čo najjednoduchšie.

Pranie oblečenia s ľadom

Keď budete nabudúce plniť bubon práčky, myslite na jednoduché žehlenie. Pomôže vám použitie zmäkčovača tkanín a nastavenie nižších otáčok prania, takže sa vaše oblečenie nebude toľko krčiť. Veľkou pomocou je pridanie niekoľkých kociek ľadu do bubna práčky pred jej zapnutím. Pochopiteľne, pri používaní odloženého štartu to nemá zmysel.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Len to hoďte do práčky a vyjde z nej špina za celé roky

Kocky ľadu narovnajú bielizeň už počas prania. V práčke sa premenia na paru, ktorá zabráni pokrčeniu a skrúteniu bielizne.

Postup po skončení prania

Po skončení pracieho cyklu je dôležité nenechať bielizeň v práčke príliš dlho. Okamžite ju vyberte, dôkladne pretrepte a začnite ju vešať. Košele, blúzky a tričká sušte rovno na vešiakoch. Mokrú posteľnú bielizeň zložte a pred rozložením a zavesením ju nechajte niekoľko minút v koši na bielizeň.

Jednoduchšie žehlenie bez žehličky

Ak si chcete uľahčiť žehlenie alebo ak cestujete a nemáte žehličku, dajte do fľaše s rozprašovačom trochu vody. Oblečenie zaveste na vešiak, navlhčite sprej a dôkladne vysušte. Potom ho nechajte na vešiaku uschnúť. Žehleniu košieľ sa môžete ľahko vyhnúť vysušením čiastočne vlhkých košieľ.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto nesaďte vedľa paradajok, lebo im vezmú všetky živiny

Inovatívne funkcie práčky

Pranie s parou je populárne a výrobcovia práčok sú si toho vedomí. Preto je na trhu množstvo práčok, ktoré sú vybavené funkciou prania s parou. Na konci pracieho cyklu sa použije horúca para a vy si z práčky vyberiete oblečenie oveľa menej pokrčené. Samozrejme, za predpokladu, že ho nenecháte v bubne práčky príliš dlho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *