Muž ukázal trik, ako si sami opravíte rozbité sklo na okne

rozbite okno

Ak je vaše okno úplne rozbité, nezostáva vám nič iné, ako zavolať sklenára alebo okno vymeniť. Ak vás však trápi len prasklina, s výmenou okennej tabule sa nemusíte ponáhľať. Problém môžete dočasne vyriešiť aj sami pomocou základných vecí, ktoré máte doma.

Izolácia

Vezmite si na pomoc silnú, širokú lepiacu pásku a prasknutú časť riadne prelepte. Tým sa dosiahnu dve veci. Po prvé, prasklinu utesníte, takže sa k nej nedostane vzduch, takže sa nerozšíri, a po druhé, znížite napätie v skle.

Lak na nechty

Prasknuté miesto dôkladne vyčistite, prasklinu prelepte maliarskou páskou a potom na ňu naneste veľa a veľa bezfarebného laku na nechty. Možno budete musieť tento postup niekoľkokrát zopakovať, ale výsledok stojí za to.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zjedzte ho na večeru a kilá začnú šialene ubúdať. Celebrity jedia takýto šalát a chudnú

Okamžité lepidlo

Čo nezachráni „secundum“, nezachráni nič. Vďaka svojej neuveriteľnej pevnosti dokáže sekundové lepidlo prasklinu ľahko zalepiť a zabrániť jej zväčšovaniu. Výhodou je jeho priehľadnosť, takže vaše rozbité okno bude vyzerať takmer ako nové. Len nezabudnite nechať lepidlo dostatočne dlho zaschnúť.

Páska na opravu skla

Ide o špeciálnu priehľadnú lepiacu pásku vyrobenú z polyetylénu, ktorú použijete na utesnenie prasklín v skle. Páska dobre odoláva vode a lepidlo, ktoré obsahuje, veľmi dlho odoláva starnutiu. Možno ju použiť aj na opravu plastov a niekedy dokonca aj dreva a kovov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nastriekajte na okná a muchy neprídu. Má to každý doma a nevie o tom

Ako sa starať o sklo v domácnosti?

Aj keď nemôžeme zabrániť nečakaným nehodám, ako je napríklad prelet lopty cez okno, môžeme našim oknám, ako aj sprchovým kútom a iným skleneným povrchom venovať pozornosť, ktorú si zaslúžia. Najlepším spôsobom čistenia skla je parný čistič, ktorý takmer všetku nepríjemnú prácu urobí za vás, vy sklo len vyleštíte, ale ak si ho nechcete zaobstarať, vyberte si čistič špeciálne určený na sklo/okná. Čistiaci prostriedok si môžete vyrobiť aj sami doma. Najčastejšie sa používa ocot a kyselina citrónová. Len dávajte pozor, aby ste sklo leštili vhodnými handričkami, nikdy nepoužívajte abrazívne materiály.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *