Za 1,50€ si vyrobíte sami prostriedok, ktorý urobí vaše obkladačky žiarivé

umyvanie cistenie kupelna obkladacky

Blíži sa jar a v mnohých domácnostiach to znamená veľký poriadok. Po zime umyjeme okná, vymeníme šatník za letný, ale oplatí sa myslieť aj na poriadne vyčistenie obkladov v kuchyni a kúpeľni.

Aspoň niekoľkokrát do roka sa oplatí vyčistiť obkladačky spolu so škárovacou hmotou. Čo však môžete urobiť, aby vám efekt zostal dlhšie? Dokonalý čistiaci prostriedok na dlaždice si môžete vyrobiť za menej ako 2 eurá.

Veľké upratovanie po zime

Keď sa vonku oteplí a vo vzduchu zavládne jar, je pomaly čas upratať záhradu, ale aj dom. Zvyčajným lákadlom sú špinavé okná, ktoré umývam ako prvé. Potom prichádza na rad kúpeľňa a kuchyňa.

Po zime rada poriadne vyčistím obkladačky v kúpeľni a kuchyni. Miestnosť hneď vyzerá lepšie. Je dobré myslieť na upratovanie pred veľkonočnými sviatkami. Aký je najlepší spôsob čistenia dlaždíc?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Do kávy s mliekom pridávam jednu tabletu. Z tela vymetá toxíny ako kefa

V obchodoch je veľa prípravkov, ktoré majú dodať obkladačkám lesk. Ja však už dlho používam jednoduchý domáci prípravok. Na výrobu jednoduchého čistiaceho prostriedku na dlaždice potrebujete len 3 prísady.

zachod kupelna

Najlepší čistiaci prostriedok na dlaždice

Dokonalý čistiaci prostriedok na dlaždice si vyrobíte za menej ako 2 eurá. Budete potrebovať vodu, ocot a glycerín. Prípravok je naozaj jednoduchý a účinok vydrží dlhšie ako pri použití čistiacich prostriedkov kúpených v obchode.

Ja kombinujem ⅔ šálky vody so ⅓ šálky octu. Takto pripravený prípravok nalejem do fľaše s rozprašovačom a nastriekam na dlaždice. Nechám ho chvíľu pôsobiť, aby zložky v zmesi mohli začať účinkovať.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je možné sa predávkovať vodou? Odpoveď vás možno prekvapí

Potom obkladačky utriem mierne vlhkou handričkou. Obkladačky sa budú lesknúť. Aby však účinok vydržal dlhšie, musíme siahnuť po glyceríne, ktorý ľahko dostaneme v každej lekárni.

Vďaka tomu sa bude vaša kúpeľňa lesknúť

Po dôkladnom umytí obkladačiek na ne nanesiem glycerín. V lekárni stojí približne 1,50e a dokáže zázraky. Vďaka nemu sa obkladačky v kúpeľni a kuchyni lesknú oveľa dlhšie. Určite tento trik vyskúšajte.

Pri čistení dlaždíc je veľmi dôležité dôkladne vyčistiť aj škárovaciu hmotu. Práve tie sú zodpovedné za vznik šmúh pri čistení podlahy. Nemali by sme na ne zabúdať a mali by sme ich dôkladne vyčistiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *