Vysaďte tieto kvety vedľa uhoriek a budete mať najväčšiu úrodu, akú ste kedy mali

uhorky

Vonku je čoraz teplejšie. Jar je za rohom a to znamená, že môžeme pomaly plánovať, čo tento rok zasadíme do záhrady. Ak sa chystáte sadiť uhorky, nezabudnite myslieť aj na rastliny, ktoré budú mať pozitívny vplyv na úrodu.

Už čoskoro budeme môcť sadiť sadenice uhoriek do zeme. Ak popri nich vysadíme určité druhy kvetov alebo zeleniny, môžeme výrazne zvýšiť úrodu. Zistite, ktoré rastliny budú najlepšou voľbou na výsadbu vedľa uhoriek.

Kedy vysádzame uhorky?

Vo vzduchu cítiť jar, ale s výsadbou niektorých druhov zeleniny ešte musíme počkať. Sadenice papriky, paradajok a uhoriek je dobré pripraviť doma už teraz, ale na ich vysadenie do zeme je ešte čas.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zapáchajú nakladané uhorky a majú horkú chuť? Všetko kvôli bežnej chybe

Uhorky môžeme do záhrady zasadiť, keď sa pôda oteplí. Preto je najvhodnejší čas v polovici mája. Vtedy už mrazy ustanú a uhorky môžeme bezpečne zasadiť do zeme na požadované miesto.

Okrem uhoriek sa oplatí vysievať aj kvety. Niektoré z nich budú ideálne v susedstve. Budú prirodzenou ochranou, ktorá nám zabezpečí bohatú úrodu. Aké sú najlepšie kvety na výsadbu v blízkosti zeleniny?

uhorky sadenie

Vysaďte tieto kvety vedľa uhoriek

Uhorky majú rady blízkosť konkrétnych rastlín. Ak správne naplánujeme, čo bude rásť na záhone, môžeme pozitívne ovplyvniť úrodu. Nie každý vie, že je dobré vysádzať určité druhy kvetov v blízkosti zeleniny.

Je dobré vysadiť vedľa uhoriek aksamietnice, nasturcie alebo nechtíky. Tieto nenápadné kvety budú pre zeleninu skutočným obranným štítom. Vďaka nim sa uhorky nedajú zastrašiť škodcami.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte po jedle plné naduté brucho? Začnite piť túto bylinku

Silná vôňa kvetov odoženie vošky a odradí háďatká. Obrovskou výhodou je, že na záhon prilákajú prirodzených opeľovačov, ako sú včely a motýle. Týmto spôsobom znásobíme úrodu. Čo ešte môžeme vysadiť v blízkosti uhoriek?

Zelenina, ktorú môžete vysadiť vedľa uhoriek

Pred výsevom rastlín môžeme záhon dobre naplánovať. Ak si to premyslíme, môžeme nájsť ideálne miesto pre každú zeleninu. Vedľa uhoriek sa oplatí plánovať fazuľu alebo hrach.

Hrášok a fazuľa dodajú uhorkám správne množstvo dusíka, čo je dobré pre ich rast. V ich blízkosti môžete vysadiť aj petržlen, mrkvu a repu. Táto kombinácia zabezpečí bohatú úrodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *