Zabudnite na čistenie práčky octom. Existuje lepší spôsob

pracka

Čistenie práčky rozhodne nepatrí medzi najpríjemnejšie činnosti. Náročné čistenie tohto spotrebiča spôsobuje problémy aj skúseným domácim a ženám v domácnosti. Ukazuje sa však, že sa to dá urobiť ľahko a príjemne.

Je však nevyhnutné vedieť, ako čistiť práčku. Tu je niekoľko osvedčených tipov, ktoré nám už uľahčili život. Určite sa presvedčte, či ešte stále fungujú.

Ako často by som mal čistiť práčku?

Z neznámeho dôvodu mnohí ľudia tvrdia, že ak práčka vyperie naše oblečenie, vyčistí sa v podstate sama. To sotva. Pomerne veľa ľudí nevie, ako čistiť svoju práčku a ako často to robiť.

Pritom údržba práčky je nevyhnutná, ak sa chceme tešiť z čistej a krásne voňajúcej bielizne. Veď špina, ktorá sa niekoľko mesiacov zdržiavala okolo tesnení, môže preniknúť do našej bielizne, a to predsa nechceme.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Viete na čo slúži malá dierka v papierovom pohári na kávu?

Dôležité je, aby sa práčka čistila aspoň raz za šesť mesiacov. Môžete to, samozrejme, robiť aj častejšie, ak si to situácia vyžaduje.

Ako rýchlo a účinne vyčistiť práčku?

Existuje osvedčený recept, ako rýchlo a účinne vyčistiť práčku? Samozrejme, že existuje. Všetko, čo budete potrebovať, je jeden citrón, trochu zubnej pasty, octu a jedlej sódy.

Citrón rozrežeme na polovicu a vytlačíme naň zubnú pastu. Potom ho vložíme do bubna práčky a dodatočne vytlačíme trochu zubnej pasty na vnútornú stranu dvierok práčky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tupé nožnice si nabrúsite ľahko sami doma. Budú ostré ako britva

Teraz ohneme tesnenie a nasypeme tam trochu jedlej sódy a zalejeme ju octom. Zostáva už len nastaviť práčku na krátky program a potom vypustiť zvyšok vody zo spodnej časti práčky.

Alternatívne spôsoby čistenia práčky

Existuje aj iný osvedčený spôsob, ako vyčistiť práčku. Ukázalo sa, že sa to dá urobiť ešte rýchlejšie tak, že do bubna práčky vložíte tri tablety do umývačky riadu bez fóliových krytov.

Ak nastavíte program prania na minimálne 60 stupňov, práčka bude bez námahy iskrivo čistá. Dôležité je, že po vyčistení práčky je dobré nechať dvierka práčky niekoľko minút otvorené, aby práčka dobre vyschla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *