Zabudnite na krájanie cibule nožom. Existuje 100-krát lepší spôsob

cibula

Neradi krájate cibuľu? Odteraz to máte za sebou oveľa rýchlejšie. Vložte nôž do zásuvky a vezmite si ďalší kuchynský nástroj. Cibuľu nakrájate veľmi jednoducho pomocou škrabky a vidličky.

Krájanie cibule je dôležitá činnosť v kuchyni

Cibuľa je dôležitou zložkou mnohých slovenských jedál. Z tohto dôvodu sme často nútení ju krájať. Je ťažké robiť tenké plátky kuchynským nožom. Našťastie existuje ešte jeden overený spôsob, ako to urobiť.

Ako efektívne nakrájať cibuľu?

Spôsob krájania cibule, ktorý uvádzame, je naozaj geniálny . S jeho pomocou dosiahnete esteticky tenké plátky . Zabráni sa tiež riziku zranenia pri sekaní . Zeleniny sa nemusíte ani dotknúť .

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pri nakladaní uhoriek nezabudnite na jednu vec, aby sa neobjavila pleseň

Vybratú cibuľovú hlavu ošúpeme . Položte ho na pult, podržte a vložte vidličku . Príbor by mal byť s cibuľou v takom uhle, aby sa dal pohodlne a stabilne držať plochou rukou .

Do druhej ruky vezmite kuchynskú škrabku . Pomocou čepele začnite krájať cibuľu . Môžete nakrájať celé okrúhle plátky alebo zmeniť uhol a nakrájať menšie kúsky . S trochou skúšania a praxe získate presne taký efekt, aký potrebujete .


cibula

Aké ďalšie triky sa oplatí vedieť o krájaní cibule?

Už dávno je známe, že krájanie cibule spôsobuje slzenie . Žiaľ, sme na to odsúdení bez ohľadu na spôsob rezania, ktorý si zvolíme. Existuje však jednoduchý trik, ktorý vám umožní nepríjemný efekt takmer úplne odstrániť . Oplatí sa ho použiť namiesto sĺz.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vložte túto vec do chladničky a účty za elektrinu budú o polovicu nižšie

Pri krájaní cibule sa uvoľňuje určitý enzým . Pri kontakte s našimi očami spôsobuje pocit štípania . Prirodzenou reakciou na takýto jav sú slzenie očí. Vieme, ako tomu jednoducho zabrániť .

Táto mimoriadne účinná metóda spočíva v tom, že zeleninu vopred ochladíte . Postačí polhodinové odležanie v chladničke alebo mrazničke pred krájaním. Ak máme menej času, dáme cibuľu na pár minút do studenej vody . Toto pôsobenie viditeľne zníži sekréciu enzýmov a tým aj náš plač .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *