Zabudnite na špinu a vodný kameň. Vyleštite svoj vodovodný kohútik prípravkom za 50 centov

vodny kamen

Usadeniny vodného kameňa na armatúrach môžu byť nepríjemné. Najmä keď ste práve vyčistili vodovodné kohútiky vo vašej domácnosti a za chvíľu sú na nich škvrny od vody. Existuje však rýchly spôsob, ako na tento problém na dlhšie zabudnúť. Stačí prípravok za 50 centov.

Udržiavanie poriadku v kúpeľni môže byť problematické. Najmä ak máte doma tvrdú vodu, ktorá rýchlo zanecháva viditeľné škvrny. Ako ich rýchlo a jednoducho odstrániť na dlhší čas? Ukazuje sa, že účinné riešenie je na dosah ruky. Stačí trochu jedného prípravku a účinok vás zmätie.

Domáci čistiaci prostriedok na povrchy v kúpeľni. Potrebné ingrediencie máte doma

Aby sme si účinne poradili so špinou, s ktorou sa v kúpeľni musíme vysporiadať, oplatí sa siahnuť po spoľahlivom čistiacom prostriedku. Nemusíte kupovať hotový výrobok. Stačí sa zamerať na niekoľko ingrediencií, ktoré už možno máte doma, a môžete si sami pripraviť účinný čistiaci prostriedok do kúpeľne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Mleté klinčeky položte vedľa postele. Otravný problém zmizne

Do fľaše s rozprašovačom nalejte vodu a liehový ocot v pomere 1:1 a do zmesi pridajte niekoľko kvapiek prostriedku na umývanie riadu. A ak nemáte radi vôňu octu, prilejte aj päť kvapiek esenciálneho oleja vašej obľúbenej vône. Fľašu uzavrite, pretrepte, aby sa zložky spojili, a zmes môžete ihneď použiť na čistenie povrchov nielen v kúpeľni. Táto tekutina si skvele poradí aj so špinou v kuchyni. Po vyčistení všetkých vodovodných kohútikov postupujte podľa tohto šikovného domáceho prostriedku, aby ste ich udržali dlhšie žiarivo čisté.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia zo štátu navštevujú státisíce Slovákov. Toto vám budú kontrolovať

Potrite kohútik a vyleštite ho handričkou. Po vodnom kameni nebude dlho ani stopy

Keď sú vaše kohútiky čisté, utrite ich do sucha a potom siahnite po výrobku, ktorý stojí približne 50 centov. Reč je, samozrejme, o sviečke z bielych vlasov. Môže to byť akýkoľvek výrobok tohto typu, a čím je sviečka menšia, tým menej bude stáť. Stačí ju jemne potrieť na vodovodnom kohútiku a potom pomocou handričky z mikrovlákna rozotrieť vosk po celej ploche. Vodovodný kohútik dobre vyleštite a okamžite bude žiariť čistotou. Sviečka vytvorí jemný hydrofóbny film, ktorý umožní vode voľne stekať po povrchu bez toho, aby zanechávala šmuhy alebo stopy po vodnom kameni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *