Začnite prať ako táto žena a ušetríte ročne aj stovky eur za pranie

pracka 2

V dnešnej dobe sa každý snaží ušetriť peniaze, a preto sa snažíme ušetriť o pár drobných viac. Zvyčajne sa snažíme obmedziť nákupy a zlatá žila sa skrýva celkom inde. Navrhujeme spôsoby, ako ušetriť peniaze na praní.

Pranie je základná činnosť, bez ktorej si ťažko predstaviť každodennú hygienu. Oblečenie často hádžeme do práčky bez toho, aby sme sa nad tým zamýšľali, a pritom spotrebúva energiu a vodu. Výsledkom je, že keď dostaneme účty, čudujeme sa, odkiaľ sa berie taká vysoká suma. Ako ušetriť na praní? Ukazuje sa, že stačí niekoľko účinných trikov, ktoré dokážu efektívne znížiť náklady.

Ako ušetriť na praní?

Stačí zmeniť svoje zvyky. Rozumné používanie práčky vám umožní získať z nej maximum pri nízkej spotrebe energie. Pri ďalšom praní venujte pozornosť kapacite práčky, ktorá sa líši od modelu k modelu. Keď vkladáte oblečenie do bubna, uistite sa, že v bubne zostal malý priestor.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dajte si ponožku na vysávač a poďakujete nám. Trik zachraňuje domácnosti

Skontrolujte to tak, že doň vložíte ruku. Ak sa tam zmestí bez problémov, zapnite cyklus. Dôležitý je aj správny program, pretože od neho závisí nielen čas prania, ale aj množstvo energie a vody.

Preto sa oplatí vybrať si energeticky úsporný alebo ekologický program. Ďalšou dôležitou otázkou je počet pracích cyklov, ktorý sa oplatí minimalizovať. Nie je potrebné prať niekoľko kusov, ak boli oblečené len raz.

Na čo ďalšie by ste mali pamätať?

  • Dôležitá je aj teplota prania, pretože tá je zodpovedná najmä za spotrebu energie. Oplatí sa ju znížiť o 20 stupňov, pretože nie vždy sa oplatí nastaviť ju na najvyšší stupeň. Namiesto toho zvoľte teplotu 30 alebo 40 stupňov Celzia, pretože tie budú fungovať rovnako dobre. Táto zmena nielenže zníži vaše účty, ale bude mať aj pozitívny vplyv na stav vašich tkanín. Za týchto podmienok sa bielizeň rýchlo nezničí, takže zostane dlho v dobrom stave.
  • Oplatí sa venovať pozornosť pracím prostriedkom, ktoré používate. Nikdy by ste to s nimi nemali preháňať, pretože práčka bude potrebovať viac vody na ich vypláchnutie. Okrem toho sú pracie prostriedky dostupné na trhu veľmi drahé. Lepšie je používať domáce a prírodné náhrady bielizne. Ukazuje sa, že domáci prací prášok alebo tekutinu si môžete bez väčších problémov pripraviť sami.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Máte medzi zubami takéto čierne trojuholníky? Zubár vysvetlil, čo to je

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *