Zapácha vám práčka? Vyčistite ju octom, ale držte sa týchto troch krokov

pracka ocot

Čistenie práčky octom je rýchly a účinný spôsob starostlivosti o spotrebič. Ak vaša práčka v poslednom čase nevyprala vaše oblečenie, je to znamenie, že ju treba vyčistiť. Ako to urobíte? Stačí použiť liehový ocot, ktorý stojí cca 1€, uvádza Gazeta

Liehový ocot je skvelý na čistenie rôznych povrchov. Zvyčajne sa nachádza v každej domácnosti, takže ho máte vždy po ruke. Oplatí sa z neho vytvoriť domáci univerzálny čistiaci prostriedok alebo ho použiť pri čistení práčky. Ako to robíte? Stačí sa držať tohto pravidla a spotrebič nepoškodíte.

Ako vyčistiť práčku pomocou octu? Dôležité sú pomery

Liehový ocot má vynikajúce vlastnosti, ktoré sú skvelé na čistenie. Hoci jeho vôňa nie je každému po chuti, rýchlo sa z vašej domácnosti vyparí. Preto sa oplatí dať mu šancu, pretože má fantastické účinky. Ocot je skvelý na rôzne poruchy a dokonca pomáha odstraňovať vodný kameň. Preto je ideálny na čistenie vašej práčky. Aby ste však spotrebič nepoškodili, je dobré mať na pamäti správne pomery.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Namáčajte si nohy raz do týždňa do octu a toto sa stane

Ak nie ste oboznámení s čistením práčky octom, alebo ak si chcete raz a navždy zapamätať, ako čistiť práčku octom, mali by ste si uvedomiť jednu vec. Ocot a vodu vždy miešajte v pomere 2:1. Vytvoríte tak jemnejší roztok, takže sa nemusíte obávať poškodenia chúlostivých častí práčky, ako sú tesnenia alebo filter.

Čistenie práčky pomocou octu. Držte sa pravidla troch krokov

Pri čistení práčky je dobré držať sa pravidla troch krokov, aby ste sa rýchlo a ľahko vysporiadali so všetkými nečistotami, ktoré sa v nej mohli nahromadiť. Najprv si pripravte roztok. Zmiešajte dve šálky octu s pohárom vody a potom prejdite na čistenie.

  • Najprv vyberte filter z práčky a opláchnite ho pod tečúcou vodou. Potom pomocou zubnej kefky a roztoku vody a octu všetko dôkladne vyčistite. Nakoniec filter opäť opláchnite a vložte ho do práčky.
  • Namočte mäkkú handričku do roztoku vody a octu, aby ste vyčistili priestory medzi tesneniami a samotné tesnenie, ktoré sa nachádza na dvierkach. Odstráňte všetky zvyšky pracieho prostriedku a nečistoty, ktoré sa mohli nahromadiť. Nakoniec rovnakým roztokom opláchnite vonkajšiu časť práčky, aby sa leskla čistotou.
  • Teraz nalejte pohár čistého liehového octu do zásuvky, do priehradky na prášok. Zatvorte dvierka, zásuvku a nastavte práčku na legálne pranie pri najvyššej možnej teplote. V mnohých spotrebičoch je to 90 °C. Kým práčka dokončí cyklus, bude čistá a pripravená na použitie.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Perfektný trik na tuhé maslo z chladničky. Stačí vám pohár a bude mäkké

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *