Na čo slúži otvor v doske na krájanie? Ani vy ste nevedeli, že na toto?

pexels breakermaximus 11881953

Mnohé kuchynské spotrebiče majú neobvyklé použitie, o ktorom vie len málo ľudí. Jedným z nich je doska na krájanie. Na čo slúži otvor na jej konci? Väčšina ho používa ako rukoväť, ale má aj ďalšiu neznámu funkciu.

Doska na krájanie je základným vybavením každej kuchyne. Hoci ju používame každý deň, možno nevieme o nezvyčajnom využití otvoru na konci zariadenia. Ako sa ukázalo, nemusí slúžiť len ako „rukoväť“. Objavte zaujímavý trik, ktorý sa vám pri najbližšej večeri určite zíde.

Na čo slúži otvor v doske na krájanie? Má nezvyčajné využitie

Takmer v každej kuchyni nájdete dosku na krájanie s dutým otvorom na konci. Vďaka nemu môžeme zariadenie zavesiť na háčik alebo ho zachytiť pri púšťaní nakrájaných potravín do hrncov. Ako sa ukázalo, otvor má aj iné užitočné využitie. Tento trik bude fungovať s akýmkoľvek typom dosky, či už ide o drevené, keramické alebo plastové náčinie, ktoré sa dá takto použiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Robíte to hneď po prebudení? Kvôli tomuto zvyku si ničíte celý deň

V čom spočíva tento trik? Často sa stáva, že pri sťahovaní potravín z dosky niekoľko kúskov neskončí v hrnci. Namiesto toho spadnú na pracovnú dosku alebo, čo je ešte horšie, na podlahu. Aby ste tomu predišli, je dobré použiť jednoduchý trik s otvorom na konci riadu. Jednoducho pootočte podložku a potom nožom presuňte nakrájané potraviny cez otvor. Takto každý kúsok, aj ten najmenší, skončí v miske pod ním.

„Mám 20 rokov a zistila som to len nedávno,“ hovorí. Nezvyčajná funkcia dosky na krájanie vyvolala vlny

Hoci samotný trik je triviálny, mnoho ľudí ho nikdy nepoužilo. Jedným z nich bol donedávna tiktoker s prezývkou olakekay. Prekvapené dievča zverejnilo video, v ktorom ukazuje, ako tento trik používať pri varení. Ako sama priznala, „má 20 rokov a až teraz na to prišla“. V popise videa sa tiež pýtala, či niekto okrem nej túto metódu pozná. Ako sa ukázalo, veľká časť divákov o nej tiež nemala ani potuchy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si domácu aviváž za pár drobných. Stačí vám k tomu toto

Značný počet komentujúcich tvrdil, že otvor na konci dosky je obyčajná „kľučka“ a nemá žiadne iné využitie. Zaujímavý trik označili za výmysel autora, ktorý nemá žiadne využitie. Medzi neveriacimi sa však našlo niekoľko používateľov, ktorí tiktokerkovi uznali pravdu. Jeden z nich napísal, že jej nápad aj tradičný účel diery majú veľký zmysel. Okrem pochybovačov sa našlo aj veľa ľudí, ktorí zdieľali olakekayovo nadšenie. V sekcii komentárov sa priznali, že aj oni objavili tento trik, až teraz.

@olakekay PLEASE TELL ME IM NOT THE ONLY ONE 🤯 #lifehack #food #foodie #fyp #foodlover #tiktokfoodie #mindblown #parati #foryou #facts #viralvideo #puertorico ♬ original sound

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *