Zapáľte zápalku a hoďte ju do záchoda. Keď to raz vyskúšate, budete to robiť stále

zachod

Často sa stáva, že musíte bojovať s nepríjemným zápachom na toalete. Niektorí ľudia na to používajú chemické výrobky a množstvo osviežovačov vzduchu. Existuje však oveľa jednoduchší spôsob. Zapáľte na záchode zápalku.

Prioritou je udržiavať toaletu čistú. Pomáha to zbaviť sa baktérií. Niekedy je však ťažké odstrániť nepríjemný zápach, ktorý sa šíri po celej kúpeľni. Vtedy sa uchyľujeme k rôznym osviežovačom vzduchu a chemickým výrobkom. Ani to však nemá vždy želaný účinok. Ako sa teda môžeme rýchlo zbaviť nepríjemného zápachu? Riešením je oheň.

Trik, ako sa zbaviť zápachu z toalety

Zápach z toalety sa zvyčajne objavuje po stolici. Zodpovedný zaň je sírovodík a metanethiola. Tieto plyny sa z nášho tela uvoľňujú počas defekácie. Dlho sa vznášajú vo vzduchu a zvyčajne ich maskujeme aerosolovými osviežovačmi vzduchu. Môžete to však urobiť oveľa rýchlejšie a lacnejšie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pred výsadbou paradajok to hoďte do jamiek. Úroda bude veľmi bohatá

Zapáľte zápalku a vhodte ju do toalety. Najprv ju však nechajte čo najviac zhorieť! Dávajte pozor, aby ste sa nepopálili. Nehádžte do toalety celú zápalku, pretože by mohla upchať odtok, ktorý je už aj tak upchatý. Zapálená zápalka môže tiež reagovať s chemikáliami používanými na čistenie alebo dezinfekciu toalety. Zápalku jednoducho zapáľte, počkajte, kým takmer úplne dohorí, a potom ju vyhoďte 😉 Ak ju chcete vyhodiť do koša na hygienický odpad, najprv ju dajte pod kohútik a navlhčite vodou, aby ste ešte horiacu zápalku nevyhodili do odpadu.

Keď sa zápalka zapáli, uniká z nej oxid siričitý, ktorý je pre nás oveľa príjemnejší ako metántiol alebo sírovodík. Maskuje plyny zodpovedné za nepríjemný zápach, pretože jeho vôňa je jednoducho silnejšia. Vďaka tomuto triku nebudete musieť kupovať osviežovače vzduchu a nikdy vám nezostane zápach. To je dôležité najmä vtedy, keď hostíte hostí 😉 .

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Majú to všetky obchody. Jedzte na raňajky a vyženie vám usadeniny z čriev

Spôsob, ako si rýchlo vyrobiť mätový osviežovač vzduchu

Ak máte klasický, kompaktný záchod (nie geberit), môžete si ľahko vyrobiť osviežovač, ktorý pri každom spláchnutí vydá mätovú vôňu. Kúpte si tubu zubnej pasty a urobte do nej dierky (najlepšie sa na to hodí špendlík). Potom tubu stlačte tak, aby zubná pasta mohla voľne unikať cez otvory. Tubu so zubnou pastou vhoďte do nádoby s vodou. Prikryte ju viečkom a je hotovo. Hneď ako vodu vypustíte, vo vzduchu okamžite ucítite mentolovú vôňu. Takýto pastový osviežovač vzduchu vydrží veľmi dlho a je lacný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *