• 13 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Zapáľte zápalku a hoďte ju do záchoda. Keď to raz vyskúšate, budete to robiť stále

Zapáľte zápalku a hoďte ju do záchoda. Keď to raz vyskúšate, budete to robiť stále

Často sa stáva, že musíte bojovať s nepríjemným zápachom na toalete. Niektorí ľudia na to používajú chemické výrobky a množstvo osviežovačov vzduchu. Existuje však oveľa jednoduchší spôsob. Zapáľte na záchode zápalku.

Prioritou je udržiavať toaletu čistú. Pomáha to zbaviť sa baktérií. Niekedy je však ťažké odstrániť nepríjemný zápach, ktorý sa šíri po celej kúpeľni. Vtedy sa uchyľujeme k rôznym osviežovačom vzduchu a chemickým výrobkom. Ani to však nemá vždy želaný účinok. Ako sa teda môžeme rýchlo zbaviť nepríjemného zápachu? Riešením je oheň.

Trik, ako sa zbaviť zápachu z toalety

Zápach z toalety sa zvyčajne objavuje po stolici. Zodpovedný zaň je sírovodík a metanethiola. Tieto plyny sa z nášho tela uvoľňujú počas defekácie. Dlho sa vznášajú vo vzduchu a zvyčajne ich maskujeme aerosolovými osviežovačmi vzduchu. Môžete to však urobiť oveľa rýchlejšie a lacnejšie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nalejte si toto na tanier a dajte pod posteľ. Je to pre vaše zdravie

Zapáľte zápalku a vhodte ju do toalety. Najprv ju však nechajte čo najviac zhorieť! Dávajte pozor, aby ste sa nepopálili. Nehádžte do toalety celú zápalku, pretože by mohla upchať odtok, ktorý je už aj tak upchatý. Zapálená zápalka môže tiež reagovať s chemikáliami používanými na čistenie alebo dezinfekciu toalety. Zápalku jednoducho zapáľte, počkajte, kým takmer úplne dohorí, a potom ju vyhoďte 😉 Ak ju chcete vyhodiť do koša na hygienický odpad, najprv ju dajte pod kohútik a navlhčite vodou, aby ste ešte horiacu zápalku nevyhodili do odpadu.

Keď sa zápalka zapáli, uniká z nej oxid siričitý, ktorý je pre nás oveľa príjemnejší ako metántiol alebo sírovodík. Maskuje plyny zodpovedné za nepríjemný zápach, pretože jeho vôňa je jednoducho silnejšia. Vďaka tomuto triku nebudete musieť kupovať osviežovače vzduchu a nikdy vám nezostane zápach. To je dôležité najmä vtedy, keď hostíte hostí 😉 .

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Funguje pravidlo 5 sekúnd, keď vám niečo spadne na zem? Vedci sa na to pozreli

Spôsob, ako si rýchlo vyrobiť mätový osviežovač vzduchu

Ak máte klasický, kompaktný záchod (nie geberit), môžete si ľahko vyrobiť osviežovač, ktorý pri každom spláchnutí vydá mätovú vôňu. Kúpte si tubu zubnej pasty a urobte do nej dierky (najlepšie sa na to hodí špendlík). Potom tubu stlačte tak, aby zubná pasta mohla voľne unikať cez otvory. Tubu so zubnou pastou vhoďte do nádoby s vodou. Prikryte ju viečkom a je hotovo. Hneď ako vodu vypustíte, vo vzduchu okamžite ucítite mentolovú vôňu. Takýto pastový osviežovač vzduchu vydrží veľmi dlho a je lacný.

Podobné články

Šikovní a šetrní ľudia dávajú zubnú pastu do záchodu. Majú na celé mesiace pokoj

Šikovní a šetrní ľudia dávajú zubnú…

Toaletné osviežovače a gély sú pomerne…
Vložte toto do záchodu a ročne ušetríte pekné peniaze za vodu. Dokáže to každý

Vložte toto do záchodu a ročne…

Čoraz viac ľudí hľadá jednoduché a…
Len málo ľudí dokáže správne vložiť vôňu do toalety. Patrí na jedno miesto, inak nefunguje

Len málo ľudí dokáže správne vložiť…

Správna vôňa dokáže zázraky. Mnohí ľudia…
Nemajú umývačku riadu, aj tak do nej kupujú tablety a robia s nimi toto

Nemajú umývačku riadu, aj tak do…

Väčšina z nás vykonáva čistenie toalety…
Nasypte tento lacný prášok do záchodu. Žiadna chémia a za pár minút čistý a lesklý

Nasypte tento lacný prášok do záchodu.…

Čistenie toalety nie je príjemná činnosť.…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *