Zázračná vec proti mravcom, ktorú si vyrobíte doma a už sa nikdy neukážu

ako sa zbavit mravcov

Mravce v dome sú skutočne problém. Ak si ich nevšimnete niekoľko dní, množia sa vo vašej domácnosti neuveriteľnou rýchlosťou a potom sa ich budete len ťažko zbavovať. Preto na nič nečakajte a čo najskôr sa pustite do boja s mravcami.

Odkiaľ sa berú?

Mravce sa musia do vášho domova niekde dostať. Zvyčajne si nájdu cestu okolo okien alebo dverí, možno sa udomácnili v skrini s odpadkovým košom alebo v špajzi. Keď teda vo svojom dome zbadáte týchto malých robotníkov, dajte si tú námahu a zistite, odkiaľ pochádzajú. Ak prichádzajú zvonku, pokúste sa utesniť miesta, ktorými prichádzajú. Ak ste našli ich zdroj doma, dôkladne miesto vyčistite.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neodpájate po nabíjaní notebook zo zásuvky? Hrozí toto. Vedeli ste?

Použite bórax

Jedným z najjednoduchších receptov na mravce je použitie bóraxu. Zmiešajte polievkovú lyžicu bóraxu v 250 ml teplej vody (v studenej vode sa rozpúšťa zle, preto zvoľte teplú vodu). Pridajte niekoľko polievkových lyžíc cukru, ktorý mravce priláka. Potom do roztoku namočte vatové tyčinky a umiestnite ich na miesto, kde sú mravce. V priebehu niekoľkých dní by sa populácia mravcov vo vašom dome mala výrazne znížiť. Vatové tampóny postupne vyschnú, preto ich v prípade potreby nezabudnite vymeniť.

Pri práci s bóraxom dávajte pozor, aby sa vám nedostal do očí, môže ich veľmi dráždiť. Tehotné ženy by sa mu mali vyhýbať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto je potrebné urobiť vo februári s hortenziami a celým záhonom

Prací prášok

Babské rady tiež hovoria, že na miesta, kadiaľ chodia mravce, je dobré dať prací prášok. Mravcom sa nebude páčiť chémia a prestanú týmito miestami prechádzať. Preto je dobré dať prací prášok na parapety alebo okolo dverí, ktorými sa mravce dostávajú do domu.

Mravčie cestičky sa oplatí potrieť aj octom, ktorý mravce tiež nemajú rady. Na rozdiel od pracieho prášku však treba tento proces pomerne pravidelne opakovať a ocot tiež zanechá v miestnosti zápach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *