Zelenina, ktorú kúpite všade a urobí vám najlepší detox. Skúste ju piť 7 dní

cervena repa

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako môže byť jednoduchá zelenina, ktorú nájdete v kuchyni, silným pokladom zdravia? Dnes si rozoberieme červenú repu – zeleninu, ktorej sa nedostáva toľko pozornosti, koľko by si zaslúžila. Výhody červenej repy sú ako dobre strážené tajomstvo – od čistenia pečene a zmierňovania alergií až po mladistvo vyzerajúcu pleť. Poďme zistiť, ako sa táto skromná zelenina môže stať hrdinom vašej obnovy v nasledujúcich 7 dňoch!

Červená repa je skutočné bohatstvo zdravia uzavreté v skromnej hľuze. Často prehliadaná, ale pre náš organizmus mimoriadne cenná, má silu omladzovať, detoxikovať a posilňovať imunitu.

Červená repa – pokladnica zdravia

Existuje dôvod, prečo sa červená repa stala známou ako superpotravina. Je zdrojom mnohých cenných vitamínov, ako sú vitamíny skupiny B, vitamín C a provitamín A. To však nie je všetko. Červená repa je bohatá na minerálne látky – vápnik, horčík, železo, sodík a draslík, ako aj na bielkoviny, cukry, vlákninu a betanín – silný antioxidant.

Zdraviu prospešné účinky červenej repy

Čo by to však bolo za červenú repu bez jej zdraviu prospešných účinkov? Každá časť červenej repy, od listov až po koreň, môže prispieť k nášmu zdraviu. Surová alebo varená – nech už je v akejkoľvek forme, repa si zachováva svoje prospešné vlastnosti. Dôležité je však vyberať si ekologickú repu, bez kontaminantov, ako sú napríklad dusičnany.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najlepšie hnojivo pre vaše jahody. Máte to každý v kuchyni

Červená repa je bohatá na betaín (zdroj metylových skupín) s lipotropnými a hepatoprotektívnymi účinkami. Tradične sa šťava z červenej repy odporúča pri anémii, slabosti, rakovine, zlyhaní pečene a otravách. Červená repa čistí organizmus a podporuje detoxikáciu. Má krvotvorný účinok. Celkovo posilňuje organizmus. Priaznivo pôsobí na pokožku, vlasy a nechty. Má žlčopudný účinok. Reguluje pohyb čriev. U niektorých ľudí mierne riedi výkaly. Podporuje obnovovacie procesy v tele. Nebolo definitívne stanovené, ktorá látka v červenej repe môže mať protirakovinový účinok.

Zdravotné účinky červenej repy

  • Zlepšenie trávenia a čistenie čriev: Vďaka vysokému obsahu vlákniny červená repa podporuje náš tráviaci systém a pomáha čistiť črevá.
  • Podpora kardiovaskulárneho systému: Znižujú vysoký krvný tlak, zlý cholesterol a regenerujú cievy.
  • Priaznivé účinky na pokožku, vlasy a nechty: Kremík obsiahnutý v červenej repe má pozitívny vplyv na našu pokožku, vlasy, nechty, kosti a spojivové tkanivo.
  • Antireumatické a diuretické účinky: Červená repa podporuje odstraňovanie vody a kyslých látok z tela, čo prispieva k detoxikácii.
  • Čistenie pečene pomocou červenej repy
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pri nakladaní uhoriek nezabudnite na jednu vec, aby sa neobjavila pleseň

Chcete očistiť svoje telo od škodlivých látok? Pripravte si nápoj zo surovej červenej repy, jabĺk a mrkvy. Užívajte 200 ml 3-krát denne počas 7 dní. Nezabudnite najprv začať s menšou dávkou, aby si vaše telo zvyklo.

Čistenie hrubého čreva pomocou červenej repy

Červená repa je tiež vynikajúcim spôsobom na očistu hrubého čreva. Kvalitná vláknina a pektínové polysacharidy účinne čistia tráviaci trakt a podporujú peristaltiku čriev.

Recept na očistnú šťavu z červenej repy

Na záver sa s vami podelím o recept na šťavu z červenej repy, ktorá podporuje zdravie hrubého čreva a celkové detoxikačné mechanizmy organizmu.

Zloženie: 2 mrkvy, 2 červené repy, 2 červené jablká, 6 listov kapusty, 2 cm koreňa zázvoru a polovica citróna. Na prípravu tohto zdravého nápoja použite odšťavovač alebo mixér.

Červená repa je nielen chutná, ale aj mimoriadne zdravá zelenina, ktorá dokáže podporiť zdravie, energiu a prirodzenú krásu. Dajte červenej repe a svojmu zdraviu šancu. Uistite sa, že váš zdravotný stav vám dovoľuje konzumovať tento kokteil a že zložky neinteragujú so žiadnymi liekmi, ktoré sústavne užívate.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *