Vypite toľkoto káv denne a začnete chudnúť. Je v tom však jeden háčik

kava citron

Káva je obľúbený nápoj mnohých ľudí, známy svojou schopnosťou zlepšovať koncentráciu a zvyšovať hladinu energie. Niekoľko jej šálok denne môže, ako dokázali vedci, pomôcť aj pri regulácii hmotnosti.

Či už ste na ceste do práce, vybavujete si záležitosti na univerzite alebo sa stretávate s priateľmi, je ťažké predstaviť si deň bez šálky kávy. Okrem povzbudzujúceho účinku sa s týmto nápojom spája aj dlhý zoznam potenciálnych výhod, čo vám dáva ešte viac dôvodov, prečo si ju uvariť.

Pitie kávy vám môže pomôcť dosiahnuť vaše ciele v oblasti chudnutia. Kľúčom je počet šálok

Podľa štúdie vedcov z Harvardu môže káva znížiť množstvo telesného tuku, a to približne o 4 %. Tento objav bol výsledkom štúdie, ktorá sa uskutočnila počas 24 týždňov a počas ktorej 126 dospelých osôb s nadváhou alebo inzulínovou rezistenciou vypilo štyri šálky bežnej kávy alebo štyri šálky placebo nápoja podobného káve.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po tejto živine sa paradajky rozrastú ako šialené. Potrebnú ingredienciu máte v kuchyni

Vedci zistili, že pitie štyroch šálok kávy denne bez pridaného mlieka alebo cukru „bolo spojené s miernym úbytkom tuku“. Vzhľadom na to vedci v závislosti od telesnej veľkosti odporúčajú na chudnutie vypiť približne dve až päť šálok kávy denne (200 až 400 mg). Dôležité je však dbať na jej silu a neprekročiť priemernú dennú dávku kofeínu, ktorá je podľa health.gazeta.co.uk pre zdravých dospelých 400 mg.

Aký vplyv má káva na chudnutie? Odborníci na výživu naznačujú, prečo by ste mali vypiť šálku kávy

Existuje niekoľko spôsobov, ako môže zaradenie kávy do vášho dňa pomôcť pri chudnutí. – Po prvé, káva obsahuje kofeín, ktorý má termogénny účinok a môže zrýchliť váš metabolizmus, čím vám pomôže spáliť viac kalórií. – tvrdia odborníci na výživu z The Nutrition Twins. A čo viac:

  • môže pomôcť znížiť BMI, telesnú hmotnosť a telesný tuk.
  • obmedziť chuť do jedla a znížiť pocit hladu. Pitie kávy pred jedlom môže znížiť počet kalórií, ktoré zjete v nasledujúcom jedle, a to aj vtedy, ak pijete kávu až štyri hodiny pred jedlom.
  • Zvyšuje spaľovanie tukov a môže pomôcť spomaliť vstrebávanie sacharidov. Vďaka obsahu kyseliny chlorogenovej.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prebuďte črevá, naštartujte metabolizmus, zastavte proces starnutia. Začnite jesť toto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *