Zmiešajte vodu, mydlo a jedlú sódu. Zničí to problém, ktorý vám ničí trávnik

travnik dom

Ktorý postrek na huby v tráve? Viditeľné plesne na trávniku sú postrachom mnohých ľudí. Našťastie si nemusíte kupovať silné zmesi z obchodu, pretože s týmto problémom sa môžete vysporiadať domácim spôsobom. Stačí skombinovať niekoľko zložiek a postriekať. Budete mať úspech.

Čistý a udržiavaný trávnik je niečo, o čom sníva mnoho žien. Asi nie je nič príjemnejšie ako rozložiť si stôl a stoličky vedľa čerstvého trávnika, vdychovať vôňu jari a piť rannú kávu. Niekedy však po zime zistíme, že tráva nevyzerá tak krásne, ako by sme chceli.

Ukazuje sa, že tento problém má veľa ľudí a príčinou je… plesne. Ako sa tohto problému zbaviť? Vyskúšajte túto jednoduchú metódu a biely porast bude len nepríjemnou spomienkou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Každé ráno pite toto smoothie. Vaše črevá budú ako nové a vy ako nový

Čo na plesňové ochorenia trávnika? Použite jednoduchú domácu zmes

Krátko po skončení posledných mrazov a po roztopení snehu si mnohí ľudia všimnú na svojom trávniku charakteristický biely povlak. Nejde o nič iné ako o snehovú pleseň alebo hubu Microdochium nivale.

Najčastejšie hneď siahneme po chemických prípravkoch z obchodu, ale najprv sa oplatí vyskúšať oveľa menej invazívne prostriedky. Jedným z nich je táto domáca zmes. Stačí, ak do 2 litrov vody pridáte 2 čajové lyžičky jedlej sódy a 5 ml sivého tekutého mydla. Zmes dôkladne pretrepte a nechajte ju hodinu na suchom mieste.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mravce budú utekať o život. Postriekajte ich niečím, čo má každý doma

Potom zmes nalejte do fľaše s rozprašovačom a štedro nastriekajte na snehovú formu. Akciu môžete opakovať aj denne a po niekoľkých dňoch zistíte, že problém s plesňou zmizne.

Ako odstrániť snehovú pleseň? Nezabudnite na túto kúru a zmizne oveľa rýchlejšie

Po výdatnom postriekaní trávnika môžete odstránenie plesne urýchliť aj dôkladným zhrabaním úlomkov mycélia. Musíte však dávať pozor, aby ste náhodou nezaniesli zdravé časti trávnika. A nezabudnite si obliecť vhodný pracovný odev – taký, ktorý dôkladne zakryje vašu pokožku, a ochranné rukavice. Na kyprenie trávnika použite piesok a vďaka týmto opatreniam sa pôda rýchlo lepšie prevzdušní a problém s plesňami bude minulosťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *