Zasejte teraz toto namiesto trávniku. Nemusíte to kosiť a vydrží aj veľké suchá

zahrada travnik

Rastie váš trávnik zle? Alebo by ste chceli niečo vo svojej záhrade zmeniť? Tu je skvelá alternatíva k trávniku na pozemku. Nepotrebuje kosenie, má oveľa menšie nároky a vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči suchu.

Kvetinové lúky (kvetnaté lúky) čoraz častejšie nahrádzajú tradičné trávniky. Je to raj pre hmyz a opeľovače a skvelý spôsob, ako vytvoriť originálny a atraktívny vzhľad pozemku. Ak chcete záhradu v anglickom štýle, vyberte si kvetinovú lúku.

Čím môžete nahradiť trávnik? Kvetinový záhon je skvelou alternatívou

O trávnik sa treba starať. Treba ho kosiť, hnojiť a udržiavať, čo si vyžaduje čas a stojí veľa opotrebovania. Tráva je tiež náchylná na vysychanie a choroby, takže na nej často vznikajú nevzhľadné suché miesta.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  O tomto čase je najzdravšie raňajkovať. Toto sa stane, ak to nedodržíte
kvetinova luka

Namiesto tradičného trávnika sa rozhodnite pre kvetinovú lúku. Je to skvelá alternatíva, ktorú netreba kosiť ani hnojiť, pretože sa jej veľmi dobre darí aj samostatne. Lúčne rastliny sú tiež odolné voči suchu a silné slnko by im nemalo uškodiť.

Kvitnúce rastliny budú domovom mnohých užitočných druhov hmyzu a ich korene sú skvelé na zadržiavanie dažďovej vody. Okrem toho znižujú teplotu, takže pôda sa nebude veľmi prehrievať. Kvetnaté lúky sa čoraz častejšie využívajú v mestách, ale čoraz viac priaznivcov si získavajú aj v domácich záhradách.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte obaly z vajec. Dajú sa z nich vyrobiť úžasné veci a ešte ušetríte

Kedy zasiať kvetinovú lúku? Máte možnosť vysiať ju dokonca až do prvých letných dní

Zmes na kvetinovú lúku si môžete kúpiť v každom záhradníctve. Môžete si vybrať medzi jednoročnými, viacročnými a kombinovanými zmesami, t. j. kombináciou jednoročných a viacročných. Pred jej výsevom však nezabudnite pôdu prekopať a zbaviť ju iných rastlín a buriny. Lúku môžeme vysievať až do začiatku júna a vysievame 1 až 2 gramy semien na meter štvorcový.

One Reply to “Zasejte teraz toto namiesto trávniku. Nemusíte to kosiť a vydrží aj veľké suchá”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *