Slováci našli ste si pod rohožkou toto? Zrejme vás chcú vykradnúť!

zlodej

Zlodeji sú a budú. Môžu sa zamerať na váš byt, dom alebo chatu a vy by ste mali urobiť všetko pre to, aby ste sa vyhli nebezpečenstvu a ochránili svoj majetok a prípadne aj svoje zdravie.

Jednotliví zlodeji a gangy

V našej krajine sa častejšie stretávame s vykrádaním pivníc ako priamo domov, keďže žijeme v relatívne bezpečnej spoločnosti. Individuálni zlodeji sa skôr zameriavajú napríklad na vreckové krádeže na verejných priestranstvách, než na vlámanie do často dobre zabezpečených domov. Problémom je, keď sa gang špecializuje na vykrádanie domov alebo bytov, kde škody môžu ísť do miliónov a dokonca môžu ohroziť životy tých, ktorí sa im postavia do cesty.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto ukladajte potraviny v chladničke, aby vám fungovala roky. Výrobcovia to taja

V tomto prípade sú veľmi ohrozené chaty v záhradkárskych kolóniách alebo rekreačné domy. Najmä ak ich na jeseň zazimujete a viac sa o ne nestaráte, môžete na jar prísť k úplne vyrabovanej nehnuteľnosti. Preto je dobré miesto pravidelne kontrolovať alebo dôkladne zabezpečiť.

Označujú si zlodeji svoje ciele

Na internete si môžete prečítať príbehy o sušienke ukrytej pod rohožkou – zlodeji si ňou vraj označujú byt, ktorý sa chystajú vykradnúť. Prečo by to robili? Údajne preto, že ak sušienka zostane celá, znamená to, že do bytu alebo domu niekoľko dní nikto nevošiel (stúpil na rohožku a svojou váhou sušienku rozdrvil).

Pravdepodobne je to len mestská legenda, ale určite by ste mali sledovať, čo sa deje v okolí vášho bydliska. Najmä zlodejské gangy si môžu svoju korisť naozaj vyhliadnuť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte si drink z kyslej kapusty. Toto sa začne diať s vašim telom

Nezverejňujte informácie o svojej neprítomnosti

Všetci sa radi chválime, že odchádzame na mesiac na exotickú dovolenku alebo že plánujeme služobnú cestu do niektorej z našich obľúbených metropol. Mali by sme si však dávať pozor na to, kde a ako tieto informácie zverejňujeme.

Otvorené sociálne siete môžu predstavovať veľké riziko. Ak každý vidí, že sa niekam chystáte alebo že už niekoľko dní zverejňujete fotografie z pláže, existuje riziko, že sa zlodeji zamerajú na váš domov, pretože vedia, že tam na nikoho nenarazia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *