Zemiakové šupky prevarte v kanvici a sledujte čo sa udeje

kanvica

Čistá kanvica bez vodného kameňa je zárukou chutných a zdravých nápojov. Existuje mnoho spôsobov, ako sa o svoje zariadenie starať, no jeden je obzvlášť účinný. Predpokladá použitie zemiakových šupiek(foto: plenum.sk)

Čistenie kanvice môže byť jednoduché


Drahé, špecializované chemikálie na čistenie kameňa nebudú potrebné, ak si odložíme zvyšky z večere. Zemiakové šupky nemusia ísť rovno do koša. Majú veľa zaujímavých aplikácií.

Kým však začneme hľadať nápady, ako zlepšiť ich chuť, stojí za zváženie ich využitie ako čistič kanvíc. Jednoduché a ekologické riešenie na odstránenie vodného kameňa je popísané ďalej v článku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neskladujte chlieb v chlebníku ani v mrazničke. Na tomto mieste mu je najlepšie


kanvica1

Ošúpanie zemiakov odstráni vodný kameň


Metóda zero-waste vám umožní odstrániť vodný kameň za pár okamihov. Stačí hodiť zvyšky čerstvej zeleniny do prázdnej kanvice a zaliať studenou vodou. Ďalším krokom bude varenie tekutiny.

Po chvíli by ste mali mať trblietavo čistú kanvicu, ktorú teraz stačí len vyprázdniť a opláchnuť vriacou čistou vodou. Takto odstránime zvyšky zemiakov a iné nežiaduce nečistoty.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je šetrnejšie umývanie riadu v umývačke či ručne? Ostanete pekne šokovaní

Ako inak môžete vyčistiť rýchlovarnú kanvicu?


Ak nemáte po ruke šupky zo zemiakov, môžete vyskúšať účinky octu. Do kanvice nalejte pohár kyslej tekutiny spolu s pol pohárom vody. Priveďte do varu a nechajte 30 minút. Odstráňte ju spolu s vodným kameňom a kanvicu dôkladne opláchnite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *