Moja babka dávala kôpor do zásuviek, keď som zistil dôvod začal som to robiť aj ja

kopor

Kôpor sa často používa na prípravu uhoriek. Babička ho však hádzala aj do zásuviek kuchynských skriniek. Nakoniec som sa jej spýtal prečo. Odpoveď ma prekvapila, no poznatky, ktoré som nadobudol, sa mi hodia aj dnes.

Kôpor pomáha v boji proti potravinovým moliam

Predtým som sa o aromatickú rastlinu zaujímal hlavne v lete, keď som plánoval pripraviť moje obľúbené zaváraniny, teda nakladané uhorky. Pamätám si však, ako sa moji kamaráti bili s moľami.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nastriekajte na okná a muchy neprídu. Má to každý doma a nevie o tom

Keby som vtedy vedel, že moja stará mama používa na ich likvidáciu vetvičky kôpru, mohol som sa vyhnúť dlhému boju s otravným hmyzom a stratám potravy. Ako ich používa? Prezradím to ďalej v článku.


kopor 1

Ako účinne odpudzovať mole?

Mole milujú žiť v suchých výrobkoch. Na ochranu našich zásob múky a strukovín sa oplatí hádzať celé cibuľky kôpru na miesta, kde ich skladujeme. Umiestnené na poličke skrinky alebo v zásuvke budú odpudzovať ploštice.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Rozsypte toto po dome a pavúky od vás utečú a už sa nevrátia

Moja stará mama tiež vždy držala kyticu byliniek zavesenú pri sporáku. Tiež mi povedala, že namiesto kôpru môžete použiť aj sušené bobkové listy. Nepamätám si, že by niekedy vyhodila kuchynské potreby.

Ako skladovať suché produkty?

Kuchynské zásoby v mojom dome boli vždy zhromaždené na jednom mieste. Babička naliala výrobky do tesných nádob, ktoré mole nemohli poškodiť. Najčastejšie si vybrala zaváracie poháre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *