Rozpustite toto v litry vody a máte dokonalé hnojivo na čučoriedky

cucoriedky

Do sezóny čučoriedok zostáva ešte nejaký čas. Ak však chcete, aby boli kríky plné plodov, mali by ste už teraz myslieť na niekoľko opatrení na údržbu. Existuje jednoduchý spôsob, ako tento rok získať bohatú úrodu.

Vaše čučoriedkové kríky budú rodiť veľa plodov, ak budete vopred myslieť na správne hnojivo. Dokonalý prípravok si môžeme pripraviť sami. Pozrite si, ako si vyrobiť domáce hnojivo na čučoriedky.

Posledná chvíľa na výsadbu čučoriedok

Ak ešte nemáte doma čučoriedky alebo ak chcete vysadiť viac kríkov, určite to urobte teraz. Termín na výsadbu čučoriedok čoskoro uplynie. Mladé kríčky by sa mali vysadiť koncom marca.

Pre bohaté plodenie nestačí čučoriedky len správne hnojiť. Musíme pre ne vybrať správne stanovište. Najlepšie je vysadiť kríky na slnečnom mieste. Takto budú plody dozrievať rovnomerne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať niečo, na čo sme boli celé roky zvyknutí a denne to používali

Bohužiaľ, v tomto roku nie sú na mladých kríkoch žiadne plody. Staršie kríky však môžeme podporiť, aby prinášali viac ovocia. Stačí ich prihnojiť domácim hnojivom, ktoré si môžeme ľahko vyrobiť sami.

Čím by ste mali čučoriedky hnojiť?

Vhodná poloha pre čučoriedky je prvým krokom. Teraz sa musíme pustiť do hnojenia. Ideálne hnojivo pre čučoriedky si vyrobíme z výrobku, ktorý máme zvyčajne schovaný v kuchynskej skrinke.

Na hnojenie čučoriedok môžeme použiť kyselinu citrónovú. Kríky sa cítia výborne v pôde s kyslou reakciou, takže hnojivo pripravené z kyseliny ich povzbudí ku kvitnutiu a plodeniu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najlepšie hnojivo pre vaše jahody. Máte to každý v kuchyni

Veľkou výhodou hnojiva s obsahom kyseliny citrónovej je aj jej protiplesňový účinok. Vďaka tomu budú čučoriedky nielen krásne rásť. Okrem toho ich ochránime pred hubovými chorobami. Ako pripraviť kondicionér?

Jednoduché hnojivo s kyselinou citrónovou na čučoriedky

Hnojivo na čučoriedky si môžeme jednoducho pripraviť z kyseliny citrónovej. Stačí pridať polievkovú lyžicu kyseliny citrónovej do litra vody a dôkladne premiešať. Touto zmesou pravidelne zalievajte kríky.

Kyselinu citrónovú môžete nahradiť aj 100 ml citrónovej šťavy. Zmiešajte ju s 10 litrami vody. Je to rovnako účinné. Ak budete dbať na hnojenie, čučoriedky budú tento rok rodiť veľa plodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *