Ženy začínajú nosiť bublinkovú fóliu v kabelke

bublinkova folia

Bublinková fólia je jedným z tých výrobkov, ktoré nekupujeme, ale aj tak ich máme doma. Zvyčajne ju dostávame v balíčkoch a ukladáme si ju na neskoršie použitie. Nápadov na využitie tohto materiálu je veľa. Dnes vám vysvetlíme, prečo by ste si ju mali dať do kabelky.

Niektorí ju používajú na odbúranie stresu po náročnom dni (praskanie bublín je veľmi uvoľňujúce). Iní sa rozhodujú pre praktickejšie riešenia. Bublinková fólia je vďaka svojim vlastnostiam dokonale opakovane použiteľná. Jej zachovaním nielenže konáte v duchu nulového odpadu a znižujete produkciu odpadu, ale uľahčíte si aj mnohé každodenné činnosti.

Aké využitie má bublinková fólia?

Primárnou funkciou bublinkovej fólie s bublinkami naplnenými vzduchom je ochrana zásielok. Používa sa na balenie skla a iných krehkých predmetov. Po rozbalení zásielky sa jej však neoplatí hneď zbavovať. Ako sme už spomenuli, bublinkovú fóliu možno v domácnosti použiť mnohými rôznymi spôsobmi. Jej ochranné vlastnosti môžete využiť v chladničke.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hubku na riad hoďte do prania s oblečením. Efekt je úžasný

Použite ju na vystlanie políc v chladničke, aby sa ovocie a zelenina neohýbali a zostali dlhšie čerstvé. Využite jej izolačné vlastnosti na ochranu okien v zime (teplo nebude unikať) alebo na zakrytie bazéna v lete (voda sa rýchlejšie zohreje a nedostanú sa do nej nečistoty). Tento nenápadný materiál môžete použiť aj na ochranu svojich obľúbených vecí, keď ležia v skrini nepoužívané. V ďalšej časti tohto článku sa dozviete, ako na to.

Prečo si dať bublinkovú fóliu do kabelky?

Kabelky, pánske aj dámske, nás sprevádzajú každý deň. Nielenže nám uľahčujú vziať si so sebou všetky veci, ktoré potrebujeme, ale tiež dopĺňajú náš štýl. Väčšina z nás má aspoň niekoľko kabeliek a striedame ich. Keď nepoužívaná kabelka leží prázdna v skrini, môže sa ohýbať a deformovať. Ak ju napríklad rozdrvíte, poškodenie bude nenávratné a doplnok stratí všetok svoj pôvab.

Bublinková fólia tomu môže pomôcť zabrániť. Ľahko z nej vytvoríte výplň kabelky. Jednoducho ju naplňte fóliou. Vložte jej toľko, aby sa taška nedeformovala, ale zároveň nebola príliš naplnená. Takto si po vložení do skrine zachová svoj tvar, aj keď na ňu položíte iné veci.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obohacujte vaše rastliny v záhrade. Skúste prípravok z lekárne zmiešať s vodou

Ako inak je bublinková fólia užitočná?

Bublinková fólia nie je vhodná len na ochranu tašiek. Môžete ju použiť aj na vypchatie topánok, ktoré práve nenosíte. Na jeseň, skôr ako uložíte tenisky, balerínky a tenisky do skrine, vložte do nich túto jednoduchú výplň, aby si zachovali svoj tvar.

To isté urobte na jar so zimnými topánkami. Nezabudnite, že fólie nemôže byť príliš veľa. Nevypĺňajte ju nasilu, aby sa topánky nezničili. Ak tento trik urobíte správne, môžete si byť istí, že vaše topánky si zachovajú svoj tvar. Ušetríte tým aj trochu miesta, pretože vypchaté topánky môžete skladovať bez kartónových krabíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *