Žiadne sladidlá ani smotana do kávy. Ak chcete piť zdravo, patrí tam jediná vec

kava

Zdravá a výživná káva? Áno, je to možné. Ak sa naučíte pridávať do kávy jednu nezvyčajnú prísadu. Vyskúšajte kávu s kolagénom. Pomôžete tráveniu, zlepšíte zdravie kĺbov a rozjasníte svoju pleť.

Kolagén v prášku

S pribúdajúcim vekom sa množstvo kolagénu v tele znižuje. To sa prejavuje starnutím pokožky, vráskami, rôznymi kožnými škvrnami a neskôr aj problémami s kĺbmi. Po odstránení kolagénu z tela ho možno doplniť vo forme potravinových doplnkov. Kolagén v prášku má vynikajúce výsledky. Bohužiaľ je však takmer nejedlý a musí sa pridávať do niektorého z nápojov. Káva je ideálnym tipom na pravidelnú konzumáciu kolagénového prášku bez akýchkoľvek ťažkostí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Babička prezradila, čo vysadiť pri čučoriedkach. Budete mať najlepšiu úrodu

Kolagén odoláva teplotám

Kolagén dávkujte do kávy podľa odporúčania a spolu s kávovou zmesou zalejte horúcou vodou. Horúca voda neovplyvní účinok kolagénu. S neochuteným kolagénovým práškom sa nemusíte obávať ani výraznej zmeny chuti kávy. Na lepšie premiešanie môžete použiť trysku na napenenie mlieka. Ak má kolagén organizmu pomôcť, musíte dodržiavať odporúčané dávkovanie a tiež obmedziť pitie kávy bez kolagénu na jednu až dve šálky denne.

Telo lepšie využije hydrolyzovaný kolagén

Ak ste už vyskúšali kolagén v prášku a mali ste problém s jeho vstrebávaním, siahnite po plne hydrolyzovanom kolagéne. Telo ho lepšie spracuje a môžete ho rozpustiť v horúcich aj studených nápojoch. Jeho lepšiemu vstrebávaniu v tele môžete pomôcť zvýšením príjmu vitamínu C.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Viete na čo slúži malá dierka v papierovom pohári na kávu?

Účinky kolagénu

Kolagén pomáha udržiavať zdravé kĺby a kosti, mladistvú pokožku, dobrú kvalitu vlasov, silné nechty a urýchľuje hojenie rán. Účinky pocítite po pravidelnom používaní, najprv do mesiaca, ale zvyčajne až do 8 týždňov po prvom použití. Pri výbere kúry sa môžete rozhodnúť pre kolagén, ktorý sa konzumuje každý deň, alebo začať tzv. úvodnú kúru a po troch mesiacoch užívania prejsť na udržiavaciu kúru, pri ktorej sa kolagén užíva len niekoľkokrát týždenne.

One Reply to “Žiadne sladidlá ani smotana do kávy. Ak chcete piť zdravo, patrí tam jediná vec”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *