Zmiešajte a naneste na škáry a silikón. Budú snehobiele

spary podlaha cistenie

Skúšali ste niekedy čistiť škárovaciu hmotu v kúpeľni alebo v kuchyni čímkoľvek? Pravdepodobne sa vám to spája s únavným drhnutím a používaním drahých chemikálií. Ukazuje sa však, že čistič škárovacej hmoty je na dosah.

Stačia vám 3 obľúbené výrobky, ktoré ľahko odstránia vodný kameň, plesne a iné škvrny. Pozrite si, ako si pripraviť domáci čistič škárovacej hmoty.

Prečo sa škárovacia hmota rýchlo zašpiní?

Koľkí z nás by chceli, aby naša kuchyňa a kúpeľňa vyzerali stále rovnako krásne ako po renovácii. Bohužiaľ, už po niekoľkých mesiacoch snehobiela škárovacia hmota mierne zožltne alebo zosivie a na jej drsnej štruktúre sa drží špina ako nič.

Nemá zmysel drhnúť dlaždice mopom. V určitom okamihu ani namáhavé ručné čistenie bežnými domácimi chemikáliami neprinesie želaný účinok. Čo by ste teda mali urobiť?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si dávajú toaletný papier do skrine. Trik zachraňuje domácnosti

Skôr než budete musieť minúť majetok na špecializovaný čistiaci prostriedok na škáry, použite domáce náhrady. Budete šokovaní, aké účinné môžu byť domáce chemikálie. Nižšie vám prezradíme, ako si vyrobiť domáci čistiaci prostriedok na škáry.

Vyrobte si domáci čistič škárovacej hmoty za pár minút

Na výrobu domáceho čističa škárovacej hmoty potrebujete len ľahkú zubnú pastu, prostriedok na umývanie riadu a soľ. Prvá z nich má bieliace vlastnosti, zatiaľ čo druhá je výborná na rozpúšťanie mastných usadenín.

Príprava tohto prípravku je detsky jednoduchá. Zmiešajte 2 lyžice kuchynskej soli s 10 cm zubnej pasty a 1 lyžicou prostriedku na umývanie riadu. Celá zmes sa vymieša na hustú pastu a je pripravená na použitie. Tento prípravok je pripravený na aplikáciu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pred výsadbou uhoriek dajte toto do jamiek. Zaručene budete mať veľkú úrodu

Ako používať domáci čistiaci prostriedok na škáry?

Domáci čistič škárovacej hmoty ľahko vyčistí nielen škárovaciu hmotu, ale aj sprchový kút, umývadlo alebo záchodové sedadlo. Uvedený prípravok stačí naniesť na znečistený povrch a votrieť ho do plochy pomocou hubky na riad.

Po niekoľkých minútach čakania uvidíte, že sa špina na chvíľu rozpustí. Potom už nezostáva nič iné, len nečistoty zotrieť hubkou. V prípade potreby môžete celý proces s čistiacim prostriedkom na škáry zopakovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *