Zmiešajte ocot so soľou a vytvoríte si pomôcku, ktorú vám bude každý závidieť

sol

Soľ a ocot sú dve základné ingrediencie, ktoré nájdeme v každej kuchyni. Nielenže sú ideálne na varenie, ale môžete ich použiť aj na rýchle a jednoduché čistenie domácnosti. Kombinácia soli a octu v okamihu vyrieši jeden obľúbený problém.

Na vyriešenie mnohých problémov s upratovaním a čistením rôznych povrchov urobí kombinácia soli a octu skvelú prácu. Ide o dve lacné prísady, ktoré sa už nachádzajú vo väčšine kuchýň. To znamená, že po nich môžete hneď siahnuť a rozlúsknuť bežné škvrny. Táto zmes urobí skvelú prácu najmä v dvoch situáciách.

Kombináciou soli a octu vyriešite obľúbený problém. Zmizne okamžite

Jedným z obľúbených kuchynských problémov sú nevzhľadné škvrny, ktoré sa objavujú na pohároch a pohárikoch. Týka sa to najmä tých, ktorí používajú umývačky riadu. S týmto problémom si však môžete rýchlo poradiť tak, že siahnete po zmesi octu a soli. Je sklovitá a ľahko sa používa, takže ňou môžete poháre utrieť tesne pred podávaním hosťom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Majitelia áut si pred letom dávajú uterák na prístrojovú dosku. Zvyšuje to hodnotu auta

Okamžite sa budú lesknúť. Jednoducho zmiešajte 250 ml vody s polovicou pohára bieleho octu a malou čajovou lyžičkou soli. Keď sa prísady rozpustia, namočte do nej špongiu a utrite poháre. Nakoniec ich vyleštite bavlnenou handričkou a máte hotovo. Na povrchu skla nebude po škvrnách ani stopy.

Ako ešte môžete použiť soľ a ocot? Tento trik zachráni vašu dosku na krájanie

Soľ a ocot sú užitočné aj v iných situáciách. Možno ich použiť na čistenie rôznych odolných škvŕn a dokonca aj na to, aby drevená doska na krájanie vyzerala opäť ako nová. Čo treba urobiť, aby sa tak stalo? Dosku hojne postriekajte liehovým octom, posypte soľou a vmasírujte ju do celého povrchu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pokosenú trávu nevyhoďte ale zalejte vodou a prikryte. Zarobíte na tom

Takto pripravenú dosku nechajte pôsobiť 3 minúty, po uplynutí tohto času ju opláchnite vodou a umyte prostriedkom na umývanie riadu. Keď doska dobre vyschne, môžete do nej nakoniec votrieť trochu olivového alebo kokosového oleja. Vďaka tomu sa budú ľahšie odstraňovať rôzne škvrny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *