Zmiešajte toto a vylejte do umývadla. Okamžite sa prestane upchávať

umyvadlo

Upchatý odtok je bežný problém, ktorý možno účinne vyriešiť pomocou ekologických a nákladovo efektívnych metód. Keď zistíte, že voda neodteká a z umývadla sa šíri nepríjemný zápach, začnite konať. Vyskúšajte jednoduchý trik, ktorý vám pomôže vyriešiť tento problém.

Či už ide o drez v kuchyni, alebo umývadlo v kúpeľni, upchatý odtok je skutočnou nepríjemnosťou. Akonáhle si všimnete, že voda odteká oveľa pomalšie ako zvyčajne, z potrubia sa šíri nepríjemný zápach a k tomu všetkému z neho počujete výrazné bublanie, vedzte, že sa niečo deje.

Tento signál nám napovedá, že odtok je potrebné vyčistiť. Na tento účel sa neoplatí používať chemické čističe potrubia, pretože existujú rovnako účinné, lacné a oveľa bezpečnejšie riešenia.

Ako môžete bleskovo odblokovať drez bez použitia sódy?

Dá sa to urobiť ekologickým a domácim spôsobom. Použite kyselinu citrónovú, ktorá sa určite nachádza v každej kuchyni. Ide o veľmi jednoduchý a lacný trik, ktorý bude mať senzačné výsledky. Stačí, ak do odtoku vylejete 1 polievkovú lyžicu kyseliny citrónovej a po niekoľkých minútach ho zalejete veľkým množstvom horúcej vody.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ako dlho vydrží múka otvorená? Toto je čas, dokedy ju môžete konzumovať

Nakoniec ju zostáva zazátkovať zátkou. Táto zmes má expresný účinok a nijako nepoškodí potrubie. Ak má váš drez alebo umývadlo tendenciu často sa upchávať, je dobré používať túto kúru preventívne, aspoň raz týždenne.

Na čo ešte je užitočná kyselina citrónová?

Kyselina citrónová je tiež vynikajúcim prostriedkom na odstraňovanie vodného kameňa v kanvici. Balíček jednoducho nasypte do kanvice, zalejte vodou a nechajte prevrieť. Vodný kameň zmizne v krátkom čase. Táto metóda je nielen lacnejšia ako výrobky na odstraňovanie vodného kameňa kupované v obchode, ale aj úplne prírodná a bezpečná pre naše zdravie.

Nakoniec stačí obsah vyliať, potom kanvicu dôkladne vypláchnuť a môžete ju opäť používať. Treba dodať, že kyselina citrónová nezanecháva veľmi silný a nepríjemný zápach (ako ocot). Oba tieto domáce prípravky sú mimoriadne účinné prostriedky na odstraňovanie vodného kameňa.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nalejte do kanvice a zapnite ju. Vodný kameň zmizne sám

Ďalšie spôsoby, ako uvoľniť upchatý drez

Ďalším domácim (ale rovnako dobrým) spôsobom riešenia problému upchatého odtoku je kombinácia jedlej sódy a octu v pomere 1:1. Stačí, ak tieto ingrediencie vylejeme do odtoku a potom ich výdatne zalejeme horúcou alebo vriacou vodou.

Stojí za to vyhnúť sa upchatému drezu. Dbajte preto na to, aby ste doň nevyhadzovali zvyšky jedla alebo čajovú či kávovú usadeninu. Pre dobré fungovanie odtoku je tiež dôležité obmedziť vylievanie horúceho tuku z panvíc, pretože ten môže v potrubí stuhnúť. V dôsledku toho ich upchá a vystaví nás nákladom. Dodržiavanie týchto jednoduchých pravidiel určite pomôže udržať odtok v dobrej kondícii, čím sa vyhnete problémom s upchávaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *