Zmiešajte zubnú pastu s octom a vytvoríte si zázračnú zmes na všetko

pasta

Zubná pasta je jedným z mnohých atypických čistiacich prostriedkov, ktoré vám pomôžu nahradiť chemické koktaily z obchodov. Najlepšia je v kombinácii s octom, ale často môže pomôcť aj samostatne. Obe tieto zložky určite nechýbajú v žiadnej domácnosti.

Opäť teda môžete upratovať nielen lacnejšie, ale aj s ohľadom na životné prostredie.

Vyrobte si vlastný zázračný elixír

Zmiešajte 150 ml octu, 5 cm zubnej pasty a 2 polievkové lyžice soli. Všetko dobre premiešajte, naplňte do fľaše s rozprašovačom a pretrepte. Získate jedinečný čistiaci prostriedok, ktorý si poradí so špinavými drezmi, pripálenými hrncami a vodným kameňom na vodovodných kohútikoch.

Vyčistí toaletu a umývadlo, zničí baktérie a všetko krásne prevonia.

Ocot a zubná pasta vyčistia aj žehličku. Teda pripáleniny na žehliacej ploche. Zmiešajte trochu zubnej pasty s octom, aby ste vytvorili hustejšiu kašu, a zmesou škvrny potrite. Nechajte krátko pôsobiť a potom nečistoty zotrite.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kľúčové ošetrenie jabloní teraz v júni, aby ste mali veľkú úrodu jabĺk

Zubná pasta čistí steny a šperky

Zubná pasta odstráni čmáranice permanentným fixom alebo značky bez zvyškov. Stačí vám množstvo veľkosti hrášku a handrička z mikrovlákna. Krúživým pohybom potom odstránite všetky nepotrebné alebo neaktuálne značky.

Ak máte na stenách čmáranice pastelkami, ktoré pripomínajú kreativitu vašich detí, zubná pasta pomôže aj v tomto prípade. Pomocou mäkkej handričky alebo špongie s trochou bielej neparfumovanej pasty ich jemne zotrite, kým úplne nezmiznú.

Matné šperky alebo príbory vyčistite pomocou zubnej pasty a zubnej kefky.

Na znečistené tenisky použite zubnú pastu

Ak je guma na teniskách špinavá, aj tu pomôže zubná pasta. Naneste trochu na starú zubnú kefku a začnite drhnúť. Potom odstráňte zvyšky vlhkou handričkou a máte hotovo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nalejte toto do práčky a zapnite na 90 stupňov. Vodný kameň a špina sa vyplavia

Zubná pasta vyleští aj odreniny alebo škvrny na kožených alebo koženkových topánkach, kabelkách alebo pohovkách. Trochu pasty votrite špongiou do postihnutého miesta a okamžite ich rozjasní a rozžiari.

Odstraňuje škvrny z dreva

Pomôže vám odstrániť škvrny od vody na drevenom nábytku. Zabudli ste dať pod pohár podložku a zostalo po nej pamäťové koliesko? Použite trochu negelovej pasty na zotretie škvrny a potom na ňu prejdite leštidlom na nábytok. Uvidíte, že po takomto ošetrení po nej nezostane ani stopa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *